Suur Tõll

4.‒12. klassile
Kestus: 4.-6.klass 75 minutit, 7.-12.klass 90 minutit

Ülesehitus: Eesti kõige vanem jäämurdja Suur Tõll ootab põnevale avastusretkele! Õpilased süvenevad pardal nii Suure Tõllu ametimeeste töödesse ja tegemistesse kui analüüsivad legendaarse jäämurdja rolli 20. sajandi esimese poole murrangulistes sündmustes. Vastamata ei jää ka küsimus – kuidas jäämurdja jääd lõhub? Nooremad õpilased keskenduvad eelkõige jäämurdja töö praktilisele poolele, vanemad süvenevad Suure Tõlluga aset leidnud sündmuste analüüsile. Oluline osa on rühmatööl ja probleemülesannete lahendamisel.

Õpitulemused:

  • Õpilane selgitab Suure Tõllu rolli 20. sajandi I poole murrangulistes sündmustes;
  • Õpilane loetleb riike, mille lipu all Suur Tõll on sõitnud;
  • Õpilane analüüsib koos grupiga erinevaid seiku Suure Tõllu ajaloos ja toob paralleele tänapäevaga;
  • Õpilane kirjeldab jäämurdja tööpõhimõtet ning jäämurdja töötajate ülesandeid;
  • Õpilane kirjeldab jäämurdja meeskonna tööülesandeid;
  • Õpilane arutleb ilmastikuolude üle, mis toimivad Läänemerel (jäätumine, Tallinna lahe asend, jäämurdja olulisus).

Ühisosad õppekavaga: Suure Tõllu haridusprogramm võimaldab süveneda 20. sajandi Iesimese poole Eesti ajaloo sündmustesse ühe erakordse eksponaadi kaudu. Jäämurdjal on võimalik elavdada koolitunnist tuttavaid ajaloosündmusi väga inimlikul moel ja seeläbi äratada õpilastes huvi nii ajaloo kui ka merel töötavate inimeste ametite vastu. Suure Tõllu loos on palju aspekte, mis võimaldavad käsitleda ka väärtusi nagu vaprus, isamaalisus jne.

Programmi eel- ja järeltegevused koolitunnis: Enne Suurele Tõllule tulemist tasub koolis arutada, miks on Eestil vaja jäämurdjaid ning mis on aurikute tööpõhimõte. Järeltegevuseks on kõigile mänguline tööleht.

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseumisse jõudis suurtükilaev Lembit mudel

Suurtükilaev Lembit ehitusaasta                                        1908 ehituskoht                                         Sankt-Peterburg, Venemaa kiirus                                                    12 sõlme mootor                                                2 aurumasinat (800 hj) pikkus                                                  66,5 m laius                                                      10,9 m süvis                                                     2,2 m veeväljasurve                                   1100 t meeskond                                         148 (9-10 ohvitseri) relvastus             2×1-120 mm, 4×1-75 mm, 1×1-37 mm suurtükki ja kuni 60 meremiini 1927. aastal lammutati suurtükilaev Lembit I maailmasõja lõpus, 1918. aastal jäi Balti […]

01. Juuni

Meremuuseum otsib fotosid, mälestusi ja esemeid Naissaare ajaloost

Seoses Naissaarele rajatava Meremuuseumi uue püsiekspositsiooni ja külastuskeskusega Nargen Nord kutsub muuseum inimesi üles edastama infot Naissaare ajaloo erinevate etappide kohta. Pakkuda võib fotosid, esemeid, joonistusi, skeeme, jooniseid, projekte, kaarte, kirjeldusi, mälestusi ja muud infot.

24. Mai

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud E–P 10–19; 23. & 24.6 avatud 10-17

Vaata kaarti