Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

    Sünergiaseminar: muuseumid laste ja noorte karjääriteadlikkuse toetajana

    13. novembril 2025 ootab Eesti Meremuuseum kaasa mõtlema karjääriteadlikkuse teemadel. On teada, et muuseumites, keskkonnahariduskeskustes jt teadus- ja kultuuriasutustes võivad lapsed ja noored avastada enda jaoks uusi huvipakkuvaid teemasid või leida kinnitust juba varem väljakujunenud erihuvidele. Ehkki muuseumite ülesanne ei ole kindlaid töökohti või õpinguvõimalusi reklaamida, on igas vanuses õppijate silmaringi avardamine ja elukestva õppe toetamine nende igapäevane töö. Muuseumite roll laste ja noorte inspireerimisel on väga oluline, sest kodus ja koolis ei pruugi nad väga paljude põnevate karjäärivõimalustega üldse tutvuda.

    Tööeluga seotud teemasid käsitletakse juba täna Eesti muuseumite haridustöös mitmekesistel viisidel, kuid omavahel on selles osas mõtteid vahetatud veel vähe. Sünergiaseminaril saame üheskoos arutada, kas ja kuidas kaasata erasektorit, kuidas ajalugu tulevikutöödega siduda, mil moel tööelu ainestikku säästva arengu haridusega lõimida ning millist tuge vajaksid muuseumite haridustöötajad karjääriteemade käsitlemisel.

    Üles astuvad karjäärivaldkonna praktikud ja teoreetikud ning aruteluringi on oodatud kõik huvilised. Seminaripäev kestab 10:00 – 17:00.

    Tegemist on järjekorras 4. Eesti Meremuuseumi sünergiaseminariga, varasematel aastatel oleme koolide, muuseumite, ülikoolide ja teiste huvitatud osapoolte vahel sünergiat loonud lõimitud aine- ja keeleõppe ning kaasava hariduse teemadel.

    Registreerimine avatakse hiljem.

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    Save preferences More info