Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Seminar õpetajatele: keskkonnaohtlikud vrakid Eesti vetes 

  2. oktoobril kutsume ajaloo- ja loodusainete õpetajaid Lennusadamasse, kus Eesti Meremuuseumi allveearheoloog Ivar Treffner avab keskkonnaohtlike vrakkide teemat. Läänemere keskkond ja merenduse areng on omavahel tugevalt läbipõimunud ja ehkki meretransport on aegade algusest oluliselt mõjutanud liikide, kaupade ja kommete levikut, ei ole kõik laevavrakid ühesuguse mõjuga keskkonnale. Keskkonnaohtlikeks vrakkideks peetakse ennekõike uuemaaegseid fossiilkütustel sõitvad aluseid, eriti palju vrakke sattus Läänemerre I ja II maailmasõja ajal. Täpselt ei teagi keegi, kui palju laevavrakke üldse lebab Läänemere põhjas, sest suuremat osa neist pole avastatud. Ivar Treffner: „Teadaolevaid keskkonnaohtlikke vrakke on kümneid. Tegemist on laevadega, mis kasutasid omal ajal juba vedelkütuseid, mitte kivisütt või purjeid.“ Loe teemakohta lisa Novaatori artiklist: Eesti vetesse uppunud sõjalaevad kujutavad tiksuvat reostuspommi

  Seminar võimaldab mõtiskleda, kust algab pärand ja kus lõppeb keskkonnareostus ning kuidas lõimida Läänemere looduse teemasid Läänemereäärsete riikide ajaloo ja tehnika arengu küsimustega. Jagame ka Eesti Meremuuseumi olemasolevaid õppematerjale Läänemere uurimisest ning kogume sisendit selle kohta, milliseid materjale õpetajad käesoleva teema kohta sooviksid õppetöös kasutada.  

  Seminarile registreerimine avatakse septembris!  

  Seminar toimub eesti keeles ja on isutekitajaks 7-8. oktoobril aset leidvale Eesti Meremuuseumi rahvusvahelisele teaduskonverentsile „Potentially hazardous wrecks and underwater cultural heritage – how to keep our seas clean and heritage safe?(„Potentsiaalselt keskkonnaohtlikud vrakid ja veealune kultuuripärand – kuidas hoida meie mered puhtad ja pärand hoitud?“) 

  Lisainfo: Helene Uppin, helene@meremuuseum.ee 

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info