Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Laupäeval saab Lennusadama nii veest kui maalt puhtaks teha

  Lennusadamas toimuval Teeme Ära talgupäeval on kavas teha puhtaks siinse mere põhi ja ümbrus. Eesti Meremuuseum ja Eesti Loodusmuuseum ootavad talgulisi laupäeval, 7. mail kell 10-13.

  Tänavu 12. mail täitub kümme aastat, mil Lennusadama akvatooriumist Kalaranna tänavani ulatuv ala on kõigile avatud. Tol päeval alustas siin tööd Eesti Meremuuseum ja seeläbi sai teoks esimene algatus, mis avas pealinna merele. Sel kümnendil kavatseb Lennusadama kõrval avada uksed Eesti Loodusmuuseum.

  Mõlema muuseumi jaoks on talgupäev hea võimalus üheskoos tallinlastega tulevast muuseumikvartalit korrastada. Laupäeval, 7. mail kell 10-13 ootavad muuseumitöötajad endaga liituma nii ümbruskonna elanikke kui ka talgulisi kaugemalt.

  Talgupäeva suurimaks ülesandeks on puhastada Lennusadama akvatooriumi põhi. Tarvilikke sukeldumisi teevad tuukrid Eesti Sukeldujate Klubist. Talgulised saavad aidata veest väljatoodud prügi konteineritesse viimisega.

  Lisaks tuleb korrastada Lennusadama kogu mereäärne ala. Tuuled kannavad siia ikka ja jälle prahti ning samuti on aeg puhastada tänavakivid samblast.

  Talgute lõppedes ootavad osalejaid maitsev lõuna ja lahked kingitused. Samuti saavad nad kaasa rääkida muuseumite väliala tulevikuplaanides.

  Talgupäeval osalemiseks paluvad Eesti Meremuuseum ja Eesti Loodusmuuseum talgute veebilehel oma tulekust teada anda ning võimalusel võtta kaasa pahtlilabidas, hari, kühvel ja aiakindad.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info