Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseum ootab Lennusadama taassünnipäeva ekskursioonidele

  Alates 30. aprillist ootab Eesti Meremuuseum ekskursioonidele, mille käigus Lennusadama ekspositsiooni autorid jutustavad ainulaadse vesilennukiangaari taastamisest uuenduslikuks muuseumiks.

  „Tänavu 12. mail tähistame Lennusadama taassünnipäeva – täitub kümme aastat päevast, mil vesilennukiangaar on avatud muuseumina. Ainulaadse hoone renoveerimine ja uuendusliku ekspositsiooni kujundamine nõudis mitu aastat järjepidevat tööd nii meie muuseumi meeskonnalt kui ka rohketelt partneritelt. Nüüd, läheneva sünnipäeva eel pakume võimaluse kuulda otse eestvedajatelt, kuidas teadaolev tulemus võimalikuks sai,“ kutsus ekskursioonidele Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Esimesed ekskursioonid toimuvad laupäeval, 30. aprillil. Sel päeval teeb meremuuseumi kunstnik ja üks muuseumimaja idee autoreid Roman Matkiewicz vesilennukite angaaris venekeelse ringkäigu, milles avab vesilennukite ja angaari seost. Püsiekspositsioonide kuraator ja üks Lennusadama taassündi tutvustava raamatu autoritest Mihkel Karu räägib aga eesti keeles sellest, kuidas lennukuur muuseumiks muutus.

  Ajavahemikus 9.-14. mai ootavad ekskursioonidele ka Lennusadama angaaride taastamise arhitekt Andrus Kõresaar, ekspositsiooni juht ja hilisem tegevjuht Ott Sarapuu ning Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. Nende ekskursioonide fookuses on vastavalt angaari kuplite ainulaadsus, siia allveelaeva toomine ning kümme aastat tagasi saavutatu.

  Eelnimetatud ekskursioonidel osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda ja selle toimumise päeval muuseumipilet soetada. Registreerumine on avatud Eesti Meremuuseumi kodulehel, kust saab täpset infot ekskursioonide toimumise aja kohta.

  Lisaks ekskursioonidele on võimalik saada ülevaadet Lennusadama kui muuseumi sünnist selle välialal avatud fotonäituse ja nutimängu abil. Samuti ootab meremuuseum kõiki 13. mail kontsert-õhtusöögile. Täpse info kõikidest 10. sünnipäevale pühendatud sündmustest saab Eesti Meremuuseumi kodulehelt.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info