Liitu uudiskirjaga

  Selgusid aasta merendusteod

  Eile, 31. oktoobril tunnustasid merendusorganisatsioonid Viimsi Rannarahva muuseumis 2019. aasta merendustegusid. Kapten Uno Lauri Merekultuuri sihtasutuse auhinnad läksid Noorte Merelaagrile, ajakirjale „Meremees“, Eesti Antarktika retke raames korraldatud ürituste sarjale ning projektile „Erilised purjetajad“.

  Aasta Mereharijaks valiti Ahto Aaslav-Kaasik 21 aasta jooksul Noorte Merelaagri poistele ja tüdrukutele merepisiku edasiandmise ning ja noorte veemotosportlaste tulemusliku juhendamise eest.

  Merekultuuriteo tiitli pälvis tänaseks 30 aastat ilmunud ajakiri “Meremees”, mis on talletanud Eesti merendusele olulisi sündmuseid ja lugusid ning kandnud edasi kultuurilooliselt olulist pärandit. “Täname ja tunnustame Madli Vitismanni ning kõiki seniseid toimetajaid: Märt Kullo, Kadi Vanaveski, Tauri Roosipuu,“ sõnas sihtasutuse nõukogu liige Riina Aasma.

  Hea Mere Hoidjaks valiti mootorpurjekas “Admiral Bellingshauseni” mereretkel korraldatud ürituste sari. Mitmetes Euroopa sadamates toimunud üritused ja foorumid juhtisid tähelepanu inimtegevuse mõjule maailmamere tervisele ja populariseerisid mereajalugu. „Kestvad tänuavaldused MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja SA Eesti Meremuuseumile! Pärituult Tiit Pruulile säravate ideede elluviimiseks, jõudu Urmas Dresenile nii Meremuuseumi põhitööks kui uute projektide teostamiseks,“ ütles sihtasutuse nõukogu esimees Tarmo Kõuts.

  Nelja nominendi hulgast valiti Aasta Merendusteo laureaadiks projekt “Erilised purjetajad”. Nelja tegevusaasta jooksul on purjede alla aidatud üle 150 erivajadusega inimese vanuses 9-79. Tunnustati eestvedajat Külli Haavat ja kõiki hooandjaid. Juhendamises lõid kaasa purjetajad Ingrid Puusta ja Uko Tiidemann, Lauri Väinsalu Lennusadama jahisadama juhina aitas regattide läbiviimisega ja Sotsiaalministeerium parapurjekate soetamisega. Lisaks ulatavad abikäe mitmed vabatahtlikud, eesotsas Kalev Kuljusega Töötukassast.

  “Meil on väga hea meel selle tunnustuse näol näha, et meremuuseumi tegevusel on mõju nii mitmel moel – kasvatades teadlikkust maailmamere seisukorrast ja mereajaloost kui ka aidates praktiliselt kaasa Lennusadama jahisadamast erivajadusega inimeste purjetamisele,” kommenteeris Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen, kes muuseumi ja Thetis Ekspeditsioonide nimel Hea Mere Hoidja tiitli vastu võttis.

  Tunnustused andsid üle Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse nõukogu liikmed Tarmo Kõuts, Jüri Lember ja Riina Aasma. „Loodame, et eelmisel aastal alguse saanud merendustegude tunnustamise traditsioon saab hoogu juurde ning kõik Eesti merekultuuripärandi jaoks olulised teod ja tegijad saavad leitud ja tunnustatud,“ ütles Kapten Uno Lauri Sihtasutuse juhatuse liige Evelin Tomson.

  Fotod Kalev Kuljus

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info