Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Lennusadamas meenutatakse 1944. aasta suurpõgenemist

  22. septembril näidatakse Lennusadamas Helga Meritsa dokumentaalfilmi Eestist põgenenud lastest ja nende perekondadest Lõuna-Saksamaal Geislingeni põgenikelaagris. Avatud on audiovisuaalne näitus „1944 – SUUR PÕGENEMINE“, mis räägib seitsme eestlase lood.

  Filmi “Coming Home Soon: The Refugee Children of Geislingen” näidatakse kogu muuseumi lahtiolekuajal, kell 10-19. 50-minutiline film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

  „22. septembri kuupäeval on seos ka näitusega. Kaks tõsielul põhinevat tegelaskuju, koolilaps Ilon ja mereväeohvitser August olid sunnitud sel kuupäeval 1944. aastal oma põgenemistee ette võtma. Nemad jõudsid sihtkohta,“ rääkis näituse kuraator Krislin Kämärä Eesti Meremuuseumist. Kämärä lisas, et Lennusadama püsiekspositsioonis saab näha ka kahte põgenikepaati, millega võeti ohtlik reis ette Soome ja Rootsi.

  Põgenike mälestusnädalast võttis osa ka MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja Eesti Meremuuseumi koostöös toimuv populaarteaduslik ekspeditsioon teel Antarktikasse. EELK peapiiskop Urmas Viilma osalusel meenutati „Admiral Bellingshauseni“ pardal traagilisi sündmuseid ja udusel Porto reidil kõlas laevavile. Laeval filmitud kaadreid on kasutatud ka näitusel Lennusadamas.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info