Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Tõnu ja Toomas Tõniste loovutasid ajutiselt hõbe-ja pronksmedalid Eesti Meremuuseumile

  13. juulil Tallinna merepäevade raames avas Eesti Meremuuseum Lennusadama püsiekspositsioonis Eesti Jahtklubide Liidu 90. juubeli puhul uue teema-ala “Eesti purjetamise lugu. Eesti Jahtklubide Liit 90”, kus eksponeeritakse 1928. aastal Amsterdamis olümpiamängudel võidetud pronksmedalit, 1988. aastal Soulis võidetud hõbemedaleid ning 1992. aastal Barcelonas võidetud pronksmedaleid. Lennusadama püsiekspositsioonis on eksponeeritud 470-klassi jaht “Kirke”, millel Tõnu ja Toomas Tõniste võitsid 1992. aasta olümpial pronksi.

  Olümpiamedalistid Tõnu Ja Toomas Tõniste, kes ajutiselt oma hõbe-ja pronksmedalid muuseumile loovutasid, vaatavad oma saavutustele tagasi ja tunnevad uhkust: “Nüüd, kui Eesti Jahtklubide Liit tähistab oma 90. aastapäeva, on hea meel näha, et ka meil Toomasega on tänu jahiklassis 470 saavutatud 1988. aasta Souli OM hõbemedalile, 1992. aasta Barcelona OM pronksmedalile ning ka 1992. aasta EM meistritiitlile päris oluline roll Eesti purjetamisajaloos. Suure osa oma edust võlgneme oma treenerile Rein Ottosonile, kes juhendas meid ja oli meile suureks toeks ligi 20 aastat. Kuna purjetamisega saab aktiivselt tegeleda pikalt, siis tänaseks oleme me Kalevi Jahtkubis purjetanud juba üle 40 aasta ja jätkame sellega kindlasti ka tulevikus.”

  Teema-ala avamise raames esitleb autor Aldur Vunk Lennusadamas uut raamatut “Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad”, mille kaante vahele sai esinduslik kogu fotosid, jooniseid ja lugusid Pärnus ja Liivi rannas aastatel 1845-1930 ehitatud puulaevadest. Samuti alustest, mis on ehitatud mujal Euroopas või isegi teisel pool Atlandit, kuid on kuulunud Pärnumaa meestele või ettevõtetele.

  Sel esmaspäeval nägi ka esmakordselt ilmavalgust legendaarse purjetaja ja Eesti purjetamise edendaja Arvet Tetsmanni raamat “Eesti purjetamise lugu”. Raamat on eksponeeritud ka nimetatud näituse raames ja pühendatud Eesti Jahtklubide Liidu 90. aastapäevale.

  Avamisel viibisid Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein, olümpiamedalist Tõnu Tõniste, raamatute autorid Aldur Vunk ja Arvet Tetsmann ning Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info