Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Merekultuuriaasta esimene fotokonkurss „Meri on meie pärand ja ajalugu” ootab osalema

  Kogu merekultuuriaasta vältel kutsutakse fotohuvilisi merd ja merega seotut jäädvustama. Kokku oodatakse osalema neljal erineval fotokonkursil, mis käivad ajaliselt ühes rütmis Merekultuuriaasta 2016 fookusteemadega.

  Mereaasta esimese laine teema on pärand ja kultuur ning esimese fotokonkursi teema „Meri on meie pärand ja ajalugu”. Konkursi eesmärk on näidata mere olulisust meie kultuuri tekkimisel ja eluviisi kujunemisel.

  Oodatakse töid, mis seostuvad otseselt mereajaloo ja pärandiga, olgu viimaseks siis erilised kombed või traditsioonid, ajaloolised merega seotud esemed, laevad, hooned vms. Antud konkursile ei oota me ajaloolisi fotosid, mida võib leida esivanemate pildialbumist. Küll aga võivad sealt leitud fotod anda inspiratsiooni konkursifoto tegemiseks.

  Žürii hindab fotode kunstilist ja tehnilist taset, väljendusrikkust ja loomingulisust ning vastavust konkursi tingimustele.

  Fotokonkursi tingimused ning piltide üleslaadimise koha leiad SIIT!

  Esitada võib nii mustvalgeid– kui ka värvifotosid ning üks võistleja võib esitada kuni viis võistlustööd. Fotosid oodatakse kuni 29. veebruarini 2016 ning võitjad tehakse teatavaks hiljemalt 14. märtsiks.

  Kolmele parimale autorile on toetajad välja pannud auhinnad. Esimese koha võitja saab hinnalise Nikoni peegelkaamera. Lisaks avaldatakse võidutöö National Geographic Eesti aprillinumbris.

  Konkurssi korraldab Merekultuuriaasta 2016 raames Eesti Meremuuseum koostöös Nikon ja I AM Photographer Pro kauplusega.

  Lisainfo:

  Karen Jagodin, Merekultuuriaasta 2016 projektijuht

  karen@meremuuseum.ee, +372 52 38 113

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info