Teemaekskursioon EESTI VABADUSSÕDA 1918-1920. RÄÄKIMATA LUGU

9.-12. klassi õpilastele 23. oktoobrist 2018 – 30. juunini 2019

Kestvus: 60 min

Ekskursioon “Eesti Vabadussõda 1918-1920. Rääkimata lugu” kulgeb läbi Lennusadama püsiekspositsiooni ning näituse “Operatsioon Red Trek. Eesti vabaduse kaitsel” (loe lähemalt siit). Õpilastele tutvustatakse mereväe ja mereväelaste rolli riigikaitses, Vabadussõjas ja Eesti iseseisvumise kindlustamisel. Teada saab, kuidas ja miks toetas Inglismaa oma sõjalaevastiku abil Eesti iseseisvumist peale Esimest maailmasõda, ja palju muud põnevat.

Teemaekskursiooni on võimalik tellida eesti ja vene keeles.
Õpilasgruppidele kehtib muuseumitunni hind.

Sündmused

Vaata kalendrit

Uudised

Antarktika reisil osalevad kaks kunstnikku

Eestlaste Antarktika retkel teevad mõnenädalaste etappidena kaasa kunstnikud Anna Litvinova ja Roman Matkiewicz. Sarnaselt ajaloolisele traditsioonile on kunstnike ülesandeks jäädvustada laevaelu merel ja elu sadamais, kus purjelaev peatub

15. Aprill

Keskaegse koge transport nõudis mitme osapoole pingutust

Kaks päeva väldanud logistikaoperatsiooni tulemusel jõudis ligi 20-meetrine ja üle 26 tonni kaaluv koorem edukalt Lennusadamast vanalinna veerele ning keskaegne laevavrakk tõsteti oma tulevasse eksponeerimiskohta üle linnamüüri.

09. Aprill

Paks Margareeta saab esimese eksponaadi

Laupäeval, 6. aprillil kavandab Eesti Meremuuseum keskaegse ligi 20-meetrise laevavraki tõstmist Paksu Margareeta sisehoovi, tulevasse koge saali. Tegemist on käesoleva aasta lõpus avatava muuseumi tähteksponaadiga.

05. Aprill

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 6 200 550 (E-R 9-17), v.a. riigipühadel
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn

Lennusadam :http://meremuuseum.ee/lennusadam/lahtiolekuajad/

Paks Margareeta SULETUD RENOVEERIMISEKS. AVAME 2019 SÜGISEL

Vaata kaarti