Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  “Kihnu Jõnn – rääkimata lood“. Näitus Paksus Margareetas

  Uus näitus Eesti Meremuuseumis

  Kihnu Jõnn – rääkimata lood“

  Paks Margareeta

  11.01.2024

  #kihnujõnn

   

  Kihnu Jõnn on öelnud: „Merd ei tohe karta, merd piäb austama, siis muigab meri kua meitele vasta!

   

  Kihnu Jõnn, kodanikunimega Enn Uuetoa (1848-1913), oli tuntud eesti laevakapten, kes juhtis maailmameredel suuri laevu ilma kompassi ja sekstandita ning sõitis enamasti laevadel, millega teised kaptenid ei julgenud merele minna.  Kihnu Jõnn oli metskapten (erialase hariduseta), kes tarvitas laevadel alati lipukaptenite (erialase haridusega) abi. Kuulus kapten hukkus tormisel sügispäeval koos oma viimase laevaga Rock City Taani rannikul 1913. aastal. Hiljem toodi Kihnu Jõnnu säilmed kodusaarele ja on maetud Kihnu kalmistule. 

  Kihnu Jõnnu kohta liikus meie mere- ja rannarahva hulgas palju igasuguseid jutte nii, et raske oli kindlaks teha, kus lõpevad faktid ja algab rahvaluule. Näitusel „Kihnu Jõnn – rääkimata lood“ toome külastaja ette lood Kihnu Jõnnu kaasteelistelt ning kajastame Kihnu Jõnnu viimast merereisi veel avalikustamata vaatepunktist, tuginedes algallikatele otse Taanist.

   

  Kuraator: Reet Laos

  Meeskond: Urmas Dresen, Sander Jürisson, Hele Kiimann, Maibel Napa, Iris Tomson, Valter Vaht, Tõnis Veltman  

  Kujundus: Anneliis Aunapuu

  Tõlked: Toimetaja tõlkebüroo

  Keeletoimetaja: Hille Saluäär

  Trükk: Digitrükk OÜ

   

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info