100 aastat kiilu all

Koolieelikutele, 1.–12. klassile (alates 2018 märtsist)

Kestvus: lasteaiale (45 min), 1.-4. klassile (60 min), 5.-8. klassile (75 min) ja 9.-12. klassile (90 min) + muuseumikülastusele kuluv aeg

 

Eesti vabariik on 100 aastat vana – selle aja jooksul on meie randadest merele sõitnud paate, kaljaseid, aurikuid, katamaraane ja muid aluseid kõvasti rohkem kui sada, kuid me oleme välja valinud kõige põnevamad laevad ja nende lood, et jutustada Eesti Vabariigi lugu just nende kaudu. On ju Eesti mereriik ja enam-vähem iga olulise ajaloolise pöördepunkti juures on olnud tunnistajaks ka mõni meresõiduk. Muuseumitunni käigus tutvub õpilane põnevamate lugude ja laevadega, nende marsruutide ning isikutega. Lugude näitlikustamiseks on muuseumitundi kaasatud merendusajaloo ja -kultuuriga seotud esemeid. Õpilastele pakutakse võimalust neid uurida ja tõlgendada ning luua esemete läbi oma enda lugusid.

 

Muuseumitunni eesmärgid:

 

  • Õpilane teab, millised on olnud eestlaste tähtsamad merereisid maailmas ja oskab nimetada teisi olulisi sündmusi Eesti merenduse ajaloost.
  • Õpilane teab millised põhilised laevatüübid on Eesti sadamates ja selgitab muutusi, mis on toimunud meresõidu arengus 20. sajandi algusest kuni tänapäevani.
  • Õpilane oskab tõlgendada ja paigutada ajateljele merendusajaloo ja -kultuuriga seotud esemeid, fotosid, dokumente, kunstiteoseid, merekaarte, olulisi merendusajalooga seotud sündmusi ja isikuid.
  • Õpilane väärtustab oma kodukohta, merd ja Eesti kultuuri ning kombestikku.

 

Ühisosad õppekavaga: I-II kooliastmes Eestimaa meie koduna. Riik ja selle kaitse. Naaberriigid. Kombed ja sümboolika. Eestimaa asend, piir ja merepiir, seosed tööõpetuse ja kunstiga (paberi voltimine, värvimine). III–IV kooliastmes Eesti lähiajaloo pöördepunktid: Eesti iseseisvumine, Eesti II maailmasõja ajal, iseseisvuse kaotamine ja taastamine.

Klassiga merele

Lasteaed, 1.-12. klass

Broneeri muuseumitund koos väljasõiduga merele ajaloolisel purjelaeval Hoppet. Kahemastiline kahvelkuunar Hoppet on ainus Eesti puulaevameistrite ehitatud purjekas, mis tänasel päeval veel seilab.  Hoppet on viimastel aastatel purjetanud nii kodumaa kui ka välisvetes, et tutvustada ajalooliste laevadega seonduvat, nüüd on klassidel võimalus osaleda väljasõitudel Lennusadamast. Merel kuuleme põnevaid lugusid ja saame teada, mida tähendab tõelise purjelaevaga merele minna.

Väljasõidud toimuvad hea ilma korral alates aprillist kuni 15. juunini ning uuesti alates 3. septembrist.

Merereisi kestuseks on 60 kuni 75 minutit.

Korraga saab merereisil osaleda kuni 55 reisijat.

Maksumus  6 EUR / osaleja (lisandub muuseumitunni osalustasule). Iga 10 kooliõpilase kohta üks õpetaja tasuta. Iga 6 lasteaialapse kohta üks õpetaja tasuta.

Vaata ajaloolisest purjelaevast videot

 

 

Sündmused

Vaata kalendrit

Uudised

Lennusadamas avati piduliku vastuvõtuga näitus sajast laevast

23.veebruaril tähistas Eesti Meremuuseum piduliku vastuvõtuga oma 83. sünnipäeva. Avati näitus “100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018” ning võõrustati üle 700 külalise.

07. Märts

Meremuuseumis näeb Eesti merenduse rikkust

23. veebruaril tähistab Eesti Meremuuseum oma 83. sünnipäeva, avades piduliku vastuvõtuga näituse “100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018”.

07. Märts

Meremuuseum avab näituse 100 laevast

Meremuuseum avab näituse 100 laevast. 24.veebruari hommikul kell 8 avatakse Lennusadamas Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud näitus “100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018”. Avanädalavahetuse programm kestab 25. veebruarini.

16. Veebruar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 6 200 550
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn

Lennusadam 10.00–18.00 (T–P)

Paks Margareeta SULETUD RENOVEERIMISEKS. AVAME 2019 SÜGISEL

Vaata kaarti