TLÜ õpetajaõppe tudengite praktikapäev Lennusadamas

IMG_1112Sel aastal teeme Tallinna Ülikooliga väga põnevat sisulist koostööd, nimelt osa I kursuse tudengite ainest „Koolipedagoogika ja klassiõpetaja professionaalne areng“ ning „Õpetajakutsesse sissejuhatav praktika“.

Tudengite esimene praktika toimus avatud õpikeskkonnas. Kaugõppijatel oli võimalik vabalt valida praktika läbiviimise koht, kuid päevaõppe tudengid tegid oma praktika 4. mail Laagri Kooli 4. klassidega Eesti Meremuuseumi Lennusadamas. Praktikapäeval jaotati 18 tudengit nelja gruppi ja nad tutvustasid õpilastele näitust „Mayday. Mayday. Mayday.“,  mis räägib merepäästest. Üheskoos õpiti kasutama päästeveste, roniti helikopterisse ning päästeparve, maitsti päästeparve toitu ning tutvuti rannaohutuse põhimõtetega. Laagri Kooli huvijuht Merike Terepson kiitis tudengeid ja andis Meremuuseumile edasi tänusõnad õpilaste klassijuhatajatelt, kes jäid päevaga väga rahule. Õnnelike nägudega lahkusid muuseumist ka 18 tudengit, kes enda sõnutsi „kartsid hullemat“ ja olid alguses päris pinges, aga nähes, et lapsed on huvitunud ja ootamatult hästi kasvatatud, kadusid pinged ja tekkis rõõm ühisest tegutsemisest ja arengust.

Praktikapäevale eelnesid ka seminar, kus Eesti Meremuuseumi haridustöö kuraator Helene Uppin tutvustas tudengitele muuseumihariduse põhimõtteid ning õppepäev Meremuuseumis, kus sai tutvuda näitusega. „Tundub, et tudengid näevad suurima plussina muuseumis õppimise juures võimalust kogeda midagi erilist tavapäratus keskkonnas ning õppida ehedaid asju kasutades. Arutelu käigus jõudsime pärast muuseumipraktikat ühise järelduseni, et igasse koolitundi saab natuke rohkem muuseumile omast lisada, näiteks näitlikustada keerulisi teemasid päris asjadega, luua õpikogemusi, mis pakuvad eredaid emotsioone ning jutustada põnevaid lugusid. Ka klassiruum saab olla avatud õpikeskkond nagu seda võimaldab mets, teaduskeskus, vanalinn, loomaaed või muuseum, lihtsalt mõnda asja – olgu selleks siis päästeparv või allveelaev Lembit – ei saa klassiruumi mahutada.“ Helene Uppin avaldab lootust, et see põnev koostöö jätkub ka tulevikus: „Alustasime ettevalmistustega juba 2016. aasta sügisel ja saime töö käigus kindlasti palju ideid, kuidas praktikat efektiivsemalt ja koostöisemalt läbi viia. Kindlasti tahaks ka järgmisel aastal sama formaati katsetada – lõppude lõpuks olid rahul ju nii tudengid, õpilased, kui ka õpilaste klassijuhatajad – mida veel tahta?“

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas läbib uuenduskuuri

Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas läbib uuenduskuuri.
Eesti Meremuuseumi partneriteks Lennusadama püsiekspositsiooni uuendamisel on KOKO arhitektid ja MOTOR.

25. Oktoober

Eesti Meremuuseumi uus näitus „Kunstnik sadamakail. Friedrich Tammiku kaptenipildid“ Lennusadamas

Alates 15. septembrist on avatud Eesti Meremuuseumi uus näitus Lennusadamas „Kunstnik sadamakail“, mis on pühendatud kaptenipiltide maalijale Friedrich Tammikule.

15. September

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud T–P 10–18; esmaspäeviti suletud. 23.12 10-17; 24.12, ja 25.12 suletud; 26.12 ja 31.12 10-17

Vaata kaarti