Trükised

VIIKINGIAJA AARDED EESTIST

vae-raamatukaas

Raamat “Viikingiaja aarded Eestist” esitab uudseid fakte ja teeb põnevaid järeldusi Eesti viikingiajast. Paar sajandit enne muistset vabadusvõitlust lõid mitu Eesti piirkonda majanduslikult õitsele. Rikkus kogunes siia tänu kaubateedele, mis ühendasid Skandinaaviat Kiievi ja Konstantinoopoliga ning kulgesid mööda Eesti rannikut ja jõgesid.

Raamatu koostajaks on arheoloog Mauri Kiudsoo Tallinna Ülikooli Arheoloogiateaduskogust.

JÄÄMURDJA SUUR TÕLL

suur tõll kaas est

Uurimus Eesti vanima muuseumlaeva ajaloost annab ülevaate laevameeskonna argipäevast, jäämurdja tehnilistest aspektidest ja sisekujundusest. Raamat sisaldab seniavaldamata originaaljooniseid, fotosid, väljavõtteid dokumentidest ja meeskonna nimekirja aastatest 1922-1940.

Raamatu koostajad on Eesti Meremuuseumi teadurid Mihkel Karu, Priit Lätti ja Teele Saar. Raamat ilmub Eesti Meremuuseumi ja kirjastuse ARGO koostöös. Raamat on saadaval eesti-, inglise- ja soomekeelsena.

 

VESILENNUKITE ANGAAR – LENNUKUURIST MUUSEUMIKS

01-trukised

Raamat “VESILENNUKITE ANGAAR – LENNUKUURIST MUUSEUMIKS” kujutab endast koguteost, mis käsitleb Lennusadama ala ja vesilennukite angaari pikka ajalugu. Erinevate perioodide kaudu kirjeldatakse ala ja hoone ajalugu. Raamatu on koostanud arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu ning tekstide autoriteks on professor Karl Õiger, Oliver Orro, Robert Treufeldt, Toomas Türk, Maris Mändel, Artur Ümar, Carl-Dag Lige ning Mihkel Karu.

Raamat võtab kokku Eesti ühe ainulaadsema hoone, 1916-1917 Taani firma Cristiani&Nielsen poolt projekteeritud ja ehitatud vesilennukite angaari pea 100-aastase ajaloo ning toob esile ka tema tähtsuse arhitektuuri- ja insenerteaduse ajaloos. Raamat jaguneb kuueks suuremaks peatükiks mille vahele on toodud erinevad ajaloolist ja temaatilist tausta avavad lisaartiklit. Käsitletakse Peeter Suure Merekindluse ja angaari ehitust, Lennusadama ala saatust aastatel 1920-1940 ja 1940-1990, ala keerukat ajalugu 1990. aastatel ning ulatuslikku renoveerimist aastatel 2010-2012. Lisaartiklite, milles juttu nii angaari insenertehnilisest unikaalsusest, naabruses asuvast Patareist, kui ka betooni kasutamisest Eesti arhitektuuriajaloos, eesmärgiks on hoonele laiema konteksti loomine. Tekste saadab laialdane, valdavalt seni trükis avaldamata visuaalne materjal ajalooliste ja kaasaegsete fotode ning jooniste näol.

Raamat ilmus 2014. lõpul eesti ning 2015. aasta kevadel vene ja inglise keeles.  Raamatut on võimalik osta Meremuuseumi Lennusadama ja Paksu Margareeta poodidest.

 

KILULINNA KOKARAAMAT

02-trukised

Eesti Meremuuseumi näituse „Kilulinn Tallinn“  kataloog annab ülevaate kilupüügi ajaloost ja töötlemisest. Raamat sobib lugemiseks ka neile, kes kalapüügi – või tööstustega varem oluliselt kokku puutunud ei ole. Kuna näituse kataloog on ühtlasi ka kokaraamat, siis ei puudu sealt ka ahvatlevad retseptid – nii ajaloolised kui tänapäevased. Kokandushuvilised saavad muuhulgas teada, kuidas kodus sprotte valmistada ja ajaloohuvilised ülevaate Eesti kalatööstuste arenguloost kuni 1940. aastani. Raamatu autorid on Teele Saar ja Raili Mikk.

„Kilulinna kokaraamat“ ilmus 2014. aastal Eesti Meremuuseumi ja Ajakirjade Kirjastuse koostöös.

Külastajainfo

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Mänguväljak on suletud

Seoses Lennusadama naabruses toimuvate ehitustöödega on ajutiselt suletud Lennusadama kõrval olev, perede seas populaarne, lastemänguväljak. Anname jooksvalt teada, kui olukord muutub.

13. Veebruar

Lennusadam suletakse, et avada taas mai 2024

31.12.2023 on Lennusadam avatud viimast päeva. Alates 01.01.2024 on Lennusadam suletud, et läbida uuenduskuur ja taasavada mais 2024.

14. Detsember

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseumilaevad Suur Tõll ja Valvas on avatud R-P kell 10-18. Lennusadama angaar avatakse 12.05.2014.

Vaata kaarti