Meremuuseum otsib jäädvustusi 1992. aasta purjeõpperegatist

1992.aasta suvel väisas Eestit rahvusvaheline suurim purjeõpperegatt The Tall Ships Races, mis külastab taas Tallinnat eeloleval suvel. Seoses suursündmuse tulekuga ootab Eesti Meremuuseum teateid erakogudes olevate materjalide kohta 1992. aasta regatist.

„Juba mais plaanime Lennusadamas avada väikese teemaala, mis tutvustab sündmust ning mõningaid erilisi purjelaevu, mille mudelid ka oma kogudest välja toome,“ rääkis Meremuuseumi teadur Feliks Gornischeff. „Näitust ette valmistades avastasime, et 1992. aastast meil materjale napib ning üllatuslikult puuduvad vastavad videokaadrid ka rahvuslikest filmiarhiividest. Seetõttu on meil palve kõikidele, kes sündmust jäädvustasid või kellel on alles regatiga seotud esemeid, võtta ühendust Meremuuseumiga“ ütles Feliks Gornischeff.

Infot 1992. aastal toimunud The Tall Ships Races purjeõpperegati jäädvustuste ja sündmusega seotud esemete kohta ootab muuseum aadressile: kogumine@meremuuseum.ee. Lisainfot annab peavarahoidja Ruth Ristmägi, tel. 513 5861. Põnevamad foto- ja videosalvestused eksponeeritakse teemaalal Lennusadamas.

Pikaajalise traditsiooniga rahvusvaheline avamere õpperegatt The Tall Ships Races Tallinn 2021 toimub 15.-18. juulil. Laevade meeskondadest vähemalt poole moodustavad erinevatest riikidest kandideerinud noored.

Plakat 1992. aastast Eesti Meremuuseumi kogust.

The Tall Ships Races Tallinn 2021 koduleht: https://www.tallshipstallinn.ee/

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Avasta muuseumi mereteemad veebis

Lisaks näitustele Eesti Meremuuseumi muuseumimajades, mis on suletud koroonaviiruse tõkestamiseks seatud piirangute lõpuni, pakub muuseum temaatilist avastamisrõõmu ka veebis.

09. Aprill

Algab järjejutt lastele võõrliigi Läänemerre sattumisest

Meremuuseum toob väikeste kuulajateni järjejutuna Katrin Väljataga raamatu „Ümarmudil otsib kodu“. Auhinnatud lasteraamat selgitab põneva loona ja lihtsas keeles Läänemere ökosüsteemi.

05. Aprill

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud MUUSEUM ON AJUTISELT SULETUD KUNI 25.APRILL 2021.

Vaata kaarti