Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

Kahe maailmasõja vahel luures teeninud Eesti mereväeohvitseri Bruno Linnebergi erakordset elu avav Meremuuseumi näitus ootab huvilisi Lennusadamasse 16. jaanuarini. Viimase võimaluse tutvuda sellega autorite abil pakub näitusel 14. jaanuaril toimuv filmiõhtu.

„Bruno Linnebergi teenistuskäik oli mitmeti silmapaistev. Näiteks suutis ta väikeriigi vanemohvitserina niivõrd raskest ajast nagu teine maailmasõda eluga pääseda ja sellest ka enda perekonna välja tuua,“ selgitas näituse kuraator ja Eesti meremuuseumi teadur Arto Oll.

„Tavaliselt luures tegutsenud inimestest pole materjale säilinud. Tänu koostööle Bruno Linnebergi järeltulijatega ja teadurite põhjalikule arhiivitööle õnnestus üks silmapaistev lugu välja selgitada,“ lisas näituse kuraator ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Ivo Juurvee.

Filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

Fotod: luurenäituse üldvaated ja autorid (autor – Aron Urb), filmiõhtu kuulutus.

Video: näituse tutvustus – https://youtu.be/7e-UPqDN4tc.

 

 

 

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Augustikuus nutimängus osalejate vahel loosime välja kaks MM kaarti!

Lennusadama muuseumimaja ümbruses jalutajaid ootab kaasahaarav nutimäng.

01. August

Üks Euroopa suurimaid laevavrakke on nüüd Lennusadamas

Möödunud öösel, 7.-8. juulil jõudis Lennusadamasse Lootsi koge teine pool – ahtriosa ja veel üks keskmine osa. Nüüd alustab Eesti Meremuuseum töid, et seda ühte Euroopa suurimaid laevavrakke kogu hiilguses eksponeerida.

08. Juuli

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud E–P 10–19; 20.08 avatud 10-17

Vaata kaarti