Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

Kahe maailmasõja vahel luures teeninud Eesti mereväeohvitseri Bruno Linnebergi erakordset elu avav Meremuuseumi näitus ootab huvilisi Lennusadamasse 16. jaanuarini. Viimase võimaluse tutvuda sellega autorite abil pakub näitusel 14. jaanuaril toimuv filmiõhtu.

„Bruno Linnebergi teenistuskäik oli mitmeti silmapaistev. Näiteks suutis ta väikeriigi vanemohvitserina niivõrd raskest ajast nagu teine maailmasõda eluga pääseda ja sellest ka enda perekonna välja tuua,“ selgitas näituse kuraator ja Eesti meremuuseumi teadur Arto Oll.

„Tavaliselt luures tegutsenud inimestest pole materjale säilinud. Tänu koostööle Bruno Linnebergi järeltulijatega ja teadurite põhjalikule arhiivitööle õnnestus üks silmapaistev lugu välja selgitada,“ lisas näituse kuraator ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Ivo Juurvee.

Filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

Fotod: luurenäituse üldvaated ja autorid (autor – Aron Urb), filmiõhtu kuulutus.

Video: näituse tutvustus – https://youtu.be/7e-UPqDN4tc.

 

 

 

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

14.jaanuaril toimuval filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

12. Jaanuar

Meremuuseum tähistab Eesti allveelaevade veeskamise 85. aastapäeva näitusega Ühendkuningriigi laevatehases

Barrow-in-Furnessis asuvas endises Vickers-Armstrong Ltd laevatehases saab vaadata Eesti Meremuuseumi näitust seal ehitatud allveelaevadest Kalev ja Lembit, mille ristimisest ja veeskamisest möödus tänavu 7. juulil 85 aastat.

22. September

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18. Esmaspäeviti suletud.

Vaata kaarti