Lennusadamas avati uued näitused maailmamerest

17.oktoobril avati Lennusadamas näitused „Tundmatu ookean“ Ameerika Loodusloomuuseumilt ja „Läänemeri maailmameres“ Eesti Meremuuseumilt. Avanädalavahetusel külastas näitust ligi 2000 inimest.

Näituse avanädalavahetusel toimunud meeleolukas programm oli kohale toonud eelkõige peresid. Lasteraamatu „Ümarmudil otsib kodu“ autor Katrin Väljataga luges ette katkendi raamatust. Esines teadusteater KVARK, kes korraldas huvilistele ka töötube. Kontserdiga „Underwater“ astusid üles Ivo Lille, segakoor HUIK ja dirigent Ingrid Roose.

Õhtusele vastuvõtule laupäeval olid kutsutud näituse loojad ja teostajad paarikümnest asutusest ja ettevõttest ning muuseumi partnereid, kellele Läänemere tervis korda läheb. „Muuseum ei ole koht, mis vaid eksponeerib mistahes suure teise muuseumi näitust. Me mõtestame näituse teema lähtuvalt oma asukohast ja loome seose meile olulisega. Koos mitme Eesti partneriga ongi sündinud näitus „Läänemeri maailmameres“, mis on oma mahult võrreldav Ameerika Loodusloomuuseumi näitusega „Tundmatu ookean,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen avakõnes.

Näitustel tutvustavad teadlased, kuidas nad maailmamerd uurivad ning mida on tänaseks leitud. Interaktiivne näitus lubab külastajal ka ise katseid teha.

Näitus „Tundmatu ookean“ jääb Lennusadamas avatuks 25. aprillini 2021. Näitust „Läänemeri maailmameres“ saab vaadata 30. juunini 2021.

Fotod: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Lennusadam&set=a.3982741041754947

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

14.jaanuaril toimuval filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

12. Jaanuar

Meremuuseum tähistab Eesti allveelaevade veeskamise 85. aastapäeva näitusega Ühendkuningriigi laevatehases

Barrow-in-Furnessis asuvas endises Vickers-Armstrong Ltd laevatehases saab vaadata Eesti Meremuuseumi näitust seal ehitatud allveelaevadest Kalev ja Lembit, mille ristimisest ja veeskamisest möödus tänavu 7. juulil 85 aastat.

22. September

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18. Esmaspäeviti suletud.

Vaata kaarti