Lennusadamas avati uued näitused maailmamerest

17.oktoobril avati Lennusadamas näitused „Tundmatu ookean“ Ameerika Loodusloomuuseumilt ja „Läänemeri maailmameres“ Eesti Meremuuseumilt. Avanädalavahetusel külastas näitust ligi 2000 inimest.

Näituse avanädalavahetusel toimunud meeleolukas programm oli kohale toonud eelkõige peresid. Lasteraamatu „Ümarmudil otsib kodu“ autor Katrin Väljataga luges ette katkendi raamatust. Esines teadusteater KVARK, kes korraldas huvilistele ka töötube. Kontserdiga „Underwater“ astusid üles Ivo Lille, segakoor HUIK ja dirigent Ingrid Roose.

Õhtusele vastuvõtule laupäeval olid kutsutud näituse loojad ja teostajad paarikümnest asutusest ja ettevõttest ning muuseumi partnereid, kellele Läänemere tervis korda läheb. „Muuseum ei ole koht, mis vaid eksponeerib mistahes suure teise muuseumi näitust. Me mõtestame näituse teema lähtuvalt oma asukohast ja loome seose meile olulisega. Koos mitme Eesti partneriga ongi sündinud näitus „Läänemeri maailmameres“, mis on oma mahult võrreldav Ameerika Loodusloomuuseumi näitusega „Tundmatu ookean,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen avakõnes.

Näitustel tutvustavad teadlased, kuidas nad maailmamerd uurivad ning mida on tänaseks leitud. Interaktiivne näitus lubab külastajal ka ise katseid teha.

Näitus „Tundmatu ookean“ jääb Lennusadamas avatuks 25. aprillini 2021. Näitust „Läänemeri maailmameres“ saab vaadata 30. juunini 2021.

Fotod: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Lennusadam&set=a.3982741041754947

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Lennusadamas jätkub Ameerika rändnäitus ookeanidest

Alates teisipäevast on taas tavapärastel lahtiolekuaegadel avatud Eesti Meremuuseumi Lennusadama ja Paksu Margareeta muuseumimajad. Esmakordselt Euroopas eksponeeritav Ameerika Loodusloomuuseumi näitus “Tundmatu ookean” on avatud veel kolm kuud, 25. aprillini 2021.

19. Jaanuar

Raamatuesitlusel Antarktikast kuulutati välja ekspeditsioon Arktikasse

Lennusadamas esitleti Maris ja Tiit Pruuli raamatut „Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi“. Välja kuulutati ekspeditsioon Arktikasse.

27. November

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T-P 10.00-18.00. Esmaspäeviti muuseum suletud, kohvik avatud 11-14; 24.02 avatud 10-17

Vaata kaarti