Lennusadamas avati näitus „Ajalend sadamates“

Reedel, 6. märtsi avati Lennusadamas videoinstallatsioon „Ajalend sadamates“, mis on pühendatud Eesti Meremuuseumi 85. aastapäevale. Pidulikule avasündmusele kogunesid muuseumi sõbrad, Antarktika ekspeditsiooni liikmed ja toetajad ning 20. aastapäeva tähistanud Meremessi eksponendid.
Näitus „Ajalend sadamates“ teeb ülelennu kaheteistkümnest Eesti sadamast, nende minevikust tänapäeva. Portreteeritavate sadamate hulgas on muuseumi sünnikoht Tallinna Vanasadam ja üks praegune tegutsemiskoht Lennusadam. Samuti Kalasadam, Miinisadam, Noblessneri, Pirita, Paldiski põhjasadam, Kunda, Loksa, Vene-Balti, Bekkeri ja Orissaare sadam.
Avasündmusel kõnelenud Eesti Meremuuseumi juht ja näituse peakuraator Urmas Dresen oli rahul, et esialgsest lihtsast mõttest kasvas välja elamust pakkuv videoinstallatsioon. „Rõõm on ka sellest, et näituse esimeste külaliste hulgas on Meremessi eksponendid, kes aitavad nii varustuse kui ka mereohutuse alaste teadmistega inimestel nende sadamateni jõuda,” sõnas Dresen.
Jahtlaeva „Admiral Bellingshauseni“ Rio de Janeiro – Antarktika etapi kapten Indrek Kivi meenutas oma sõnavõtus jäise mandri loodust, sealset elavat turismi ning silmnähtavaid kliimamuutuse ilminguid. Samas tõi kapten välja teaduskoostöö olulisuse, mille positiivseks tulemuseks on näiteks osooniaugu sulgumine. Indrek Kivi kiitis retkeks valitud Jongert 24 laeva ja tegusat laevapere ning tänas kogu ettevõtmise toetajaid.
Näitus jääb avatuks 30. augustini 2020.
Fotod Hendrik Osula.

 

 

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Avasta muuseumi mereteemad veebis

Lisaks näitustele Eesti Meremuuseumi muuseumimajades, mis on suletud koroonaviiruse tõkestamiseks seatud piirangute lõpuni, pakub muuseum temaatilist avastamisrõõmu ka veebis.

09. Aprill

Algab järjejutt lastele võõrliigi Läänemerre sattumisest

Meremuuseum toob väikeste kuulajateni järjejutuna Katrin Väljataga raamatu „Ümarmudil otsib kodu“. Auhinnatud lasteraamat selgitab põneva loona ja lihtsas keeles Läänemere ökosüsteemi.

05. Aprill

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud MUUSEUM ON AJUTISELT SULETUD KUNI 25.APRILL 2021.

Vaata kaarti