Lennusadamas avati näitus „Ajalend sadamates“

Reedel, 6. märtsi avati Lennusadamas videoinstallatsioon „Ajalend sadamates“, mis on pühendatud Eesti Meremuuseumi 85. aastapäevale. Pidulikule avasündmusele kogunesid muuseumi sõbrad, Antarktika ekspeditsiooni liikmed ja toetajad ning 20. aastapäeva tähistanud Meremessi eksponendid.
Näitus „Ajalend sadamates“ teeb ülelennu kaheteistkümnest Eesti sadamast, nende minevikust tänapäeva. Portreteeritavate sadamate hulgas on muuseumi sünnikoht Tallinna Vanasadam ja üks praegune tegutsemiskoht Lennusadam. Samuti Kalasadam, Miinisadam, Noblessneri, Pirita, Paldiski põhjasadam, Kunda, Loksa, Vene-Balti, Bekkeri ja Orissaare sadam.
Avasündmusel kõnelenud Eesti Meremuuseumi juht ja näituse peakuraator Urmas Dresen oli rahul, et esialgsest lihtsast mõttest kasvas välja elamust pakkuv videoinstallatsioon. „Rõõm on ka sellest, et näituse esimeste külaliste hulgas on Meremessi eksponendid, kes aitavad nii varustuse kui ka mereohutuse alaste teadmistega inimestel nende sadamateni jõuda,” sõnas Dresen.
Jahtlaeva „Admiral Bellingshauseni“ Rio de Janeiro – Antarktika etapi kapten Indrek Kivi meenutas oma sõnavõtus jäise mandri loodust, sealset elavat turismi ning silmnähtavaid kliimamuutuse ilminguid. Samas tõi kapten välja teaduskoostöö olulisuse, mille positiivseks tulemuseks on näiteks osooniaugu sulgumine. Indrek Kivi kiitis retkeks valitud Jongert 24 laeva ja tegusat laevapere ning tänas kogu ettevõtmise toetajaid.
Näitus jääb avatuks 30. augustini 2020.
Fotod Hendrik Osula.

 

 

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

14.jaanuaril toimuval filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

12. Jaanuar

Meremuuseum tähistab Eesti allveelaevade veeskamise 85. aastapäeva näitusega Ühendkuningriigi laevatehases

Barrow-in-Furnessis asuvas endises Vickers-Armstrong Ltd laevatehases saab vaadata Eesti Meremuuseumi näitust seal ehitatud allveelaevadest Kalev ja Lembit, mille ristimisest ja veeskamisest möödus tänavu 7. juulil 85 aastat.

22. September

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18. Esmaspäeviti suletud.

Vaata kaarti