Lennusadamas avatakse videoinstallatsioon sadamatest

Laupäeval, 7. märtsil avaneb Lennusadamas näitus „Ajalend sadamates“, mis on pühendatud Eesti Meremuuseumi 85. aastapäevale. 8. märtsil toimub Lennusadamas perepühapäev „Läänemeri ja geoloogia“.

Videoinstallatsioon „Ajalend sadamates“ teeb ülelennu kaheteistkümnest Eesti sadamast, nende minevikust tänapäeva. „Sadamate valiku tingis suuresti arhiivides ja muuseumikogudes leiduvate vanade aerofotode olemasolu, mida oli võimalik ühildada tänapäevaste droonikaadritega,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht ja näituse peakuraator Urmas Dresen.

Dreseni sõnul on näitusele loodud ajastute ülesed sadamate portreed, alates varajasse keskaega kuuluva Tallinna Vanasadamaga, kus kunagine Baikovi silla laohoone sai Meremuuseumi esimeseks koduks. Eesti Meremuuseumiga on põimunud ka kohaliku tähtsusega Orissaare sadam Illikulaiul, kus seisis aastaid täna Lennusadamas eksponeeritav Maasilinna laevavrakk, ning muuseumi kodusadam Lennusadam.

„Kui Pirita sadam on eelkõige meie mälupildis kinnistunud jahtide ja kaatrite hoiukohana, siis tasub meenutada, et aastatel 1913 – 1918 tegutses jõe vasakul kaldal merelennujaam ning paremal hoopiski merepäästejaam. Lendame ka Paldiski põhjasadamas, mille kaitstusele ja varjulisusele tuulte eest ning ka jäävabale olekule juhtis tähelepanu juba Peeter I oma sõjasadama otsingutel,“ rääkis Urmas Dresen.

Näitusel portreteeritakse veel Kalasadamat, Miinisadamat, Noblessneri, Kunda, Loksa, Vene-Balti ja Bekkeri sadamat.

Kaasaegseid kaadreid sadamatest üle Eesti, mille saatsid Meremuuseumile juubelitervituseks sadamad ja Eesti Väikesadmate Arenduskeskus, näeb Lennusadama jahisadama facebooki lehelt: https://www.facebook.com/lennusadamakylalissadam/.

Hea võimalus külastada näitust „Ajalend sadamates“ on 8. märtsi perepühapäeval „Läänemeri ja geoloogia“. Kella 12-16 toimuvad töötoad koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga. Osalemine muuseumipiletiga.

 

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Avasta muuseumi mereteemad veebis

Lisaks näitustele Eesti Meremuuseumi muuseumimajades, mis on suletud koroonaviiruse tõkestamiseks seatud piirangute lõpuni, pakub muuseum temaatilist avastamisrõõmu ka veebis.

09. Aprill

Algab järjejutt lastele võõrliigi Läänemerre sattumisest

Meremuuseum toob väikeste kuulajateni järjejutuna Katrin Väljataga raamatu „Ümarmudil otsib kodu“. Auhinnatud lasteraamat selgitab põneva loona ja lihtsas keeles Läänemere ökosüsteemi.

05. Aprill

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud MUUSEUM ON AJUTISELT SULETUD KUNI 25.APRILL 2021.

Vaata kaarti