Lennusadamas algavad katusetööd

Riigi Kinnisvara AS on alustanud Lennusadama katusekatte rekonstrueerimistööde ettevalmistusega. Alates 20. juulist 2021 on muuseum avatud:
T-R 10-17, L-P 10-19, esmaspäeviti suletud.

Tellingute töötsoon

„Juba täna kerkivad Lennusadama angaari ümber tellingud, et ehitaja saaks lähinädalatel alustada olemasoleva katusekatte ja soojustuse eemaldamisega. Uue lahenduse puhul kasutatakse varasema PUR-vahu asemel PIR-soojusplaate, paigaldatakse aurutõke ning SBS kate koos vajalike alus- ja pealiskihtidega, mis loodetavasti viimase aja sagedased läbijooksud meist seejärel pikaks ajaks eemale hoiavad,“ rääkis Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

„Aastatel 2009-2012 rekonstrueeritud Lennusadama angaaride kolmekupliline betoonkatus on heas konstruktiivses korras. Seega katusetööd ei hõlma betoonkonstruktsioone, kuid on vajalikud selleks, et kogu maailma mastaabis unikaalne ehitis säiliks hästi ka tulevikus,“ ütles Dresen.

Katusetööde raames rekonstrueeritakse veel Lennusadama väliterrass, ekspositsioonivalgustuse toiteosa ja avariivalgustus ning korrastatakse nurgatornid.

Tööde teostamiseks püstitatud tellingud võimaldavad välialal pidada suveks planeeritud suursündmuseid. Lennusadama 2. korrusel asuv kohvik Maru töötab sarnaselt muuseumi lahtiolekuaegadele.

Lennusadama katusetööde teostamiseks sõlmis Riigi Kinnisvara AS hankelepingu Aruna-Ehitus OÜga. Lahenduse projekteeris KOKO arhitektid OÜ ja omanikujärelvalve teostaja on Telora OÜ. Tööde teostamise tähtaeg on 2021. aasta lõpp.

Foto Kaupo Kalda

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseum tähistab Eesti allveelaevade veeskamise 85. aastapäeva näitusega Ühendkuningriigi laevatehases

Barrow-in-Furnessis asuvas endises Vickers-Armstrong Ltd laevatehases saab vaadata Eesti Meremuuseumi näitust seal ehitatud allveelaevadest Kalev ja Lembit, mille ristimisest ja veeskamisest möödus tänavu 7. juulil 85 aastat.

22. September

Meremuuseum avab Lennusadamas näituse Juminda meretragöödiast

28. augustil, Juminda merelahingu 80. aastapäeval avab Eesti Meremuuseum Lennusadamas näituse „Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“. Inimeste ja laevade lugudel põhinev näitus valmis koostöös Eesti filmimaailmast tuntud loojatega.

25. August

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–R 10–17, L–P 10–19. Esmaspäeviti suletud

Vaata kaarti