Lennusadamas algavad katusetööd

Riigi Kinnisvara AS on alustanud Lennusadama katusekatte rekonstrueerimistööde ettevalmistusega. Alates 20. juulist 2021 on muuseum avatud:
T-R 10-17, L-P 10-19, esmaspäeviti suletud.

Tellingute töötsoon

„Juba täna kerkivad Lennusadama angaari ümber tellingud, et ehitaja saaks lähinädalatel alustada olemasoleva katusekatte ja soojustuse eemaldamisega. Uue lahenduse puhul kasutatakse varasema PUR-vahu asemel PIR-soojusplaate, paigaldatakse aurutõke ning SBS kate koos vajalike alus- ja pealiskihtidega, mis loodetavasti viimase aja sagedased läbijooksud meist seejärel pikaks ajaks eemale hoiavad,“ rääkis Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

„Aastatel 2009-2012 rekonstrueeritud Lennusadama angaaride kolmekupliline betoonkatus on heas konstruktiivses korras. Seega katusetööd ei hõlma betoonkonstruktsioone, kuid on vajalikud selleks, et kogu maailma mastaabis unikaalne ehitis säiliks hästi ka tulevikus,“ ütles Dresen.

Katusetööde raames rekonstrueeritakse veel Lennusadama väliterrass, ekspositsioonivalgustuse toiteosa ja avariivalgustus ning korrastatakse nurgatornid.

Tööde teostamiseks püstitatud tellingud võimaldavad välialal pidada suveks planeeritud suursündmuseid. Lennusadama 2. korrusel asuv kohvik Maru töötab sarnaselt muuseumi lahtiolekuaegadele.

Lennusadama katusetööde teostamiseks sõlmis Riigi Kinnisvara AS hankelepingu Aruna-Ehitus OÜga. Lahenduse projekteeris KOKO arhitektid OÜ ja omanikujärelvalve teostaja on Telora OÜ. Tööde teostamise tähtaeg on 2021. aasta lõpp.

Foto Kaupo Kalda

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Augustikuus nutimängus osalejate vahel loosime välja kaks MM kaarti!

Lennusadama muuseumimaja ümbruses jalutajaid ootab kaasahaarav nutimäng.

01. August

Üks Euroopa suurimaid laevavrakke on nüüd Lennusadamas

Möödunud öösel, 7.-8. juulil jõudis Lennusadamasse Lootsi koge teine pool – ahtriosa ja veel üks keskmine osa. Nüüd alustab Eesti Meremuuseum töid, et seda ühte Euroopa suurimaid laevavrakke kogu hiilguses eksponeerida.

08. Juuli

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud E–P 10–19; 20.08 avatud 10-17

Vaata kaarti