Läänemere päeval oodatakse lapsi Lennusadamasse

27. augustil kella 10–11.30 kutsub Eesti Meremuuseum Lennusadamasse lapsi ettelugemis- ja meistardamishommikule, kus räägitakse, miks on Läänemeri nii eriline.

Vesilennukite angaaris loetakse ette katkend Meremuuseumi ja Tammerraamatu koostöös ilmuvast uuest lasteraamatust “Ümarmudil otsib kodu”, mille autoriks on Katrin Väljataga.
Seejärel räägitakse, mis on mereprügi ja mis on kultuuriväärtus ning järele saab proovida allveejoonistamist. Video vahendusel saab kuulda Jan Uuspõldu lugemas muumide seiklustest Läänemerel.
Lapsi suunab muuseumis ümarmudil Ülo, kes on oktoobris avatava näituse „Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres“ maskott.
„Eesti Meremuuseum ühineb heal meelel Soome Instituudi algatusega, et pöörata tähelepanu Läänemere seisukorrale,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. „Keskkonnahoiu ja kliimamuutuste probleemide teadvustamiseks oli meremuuseum partneriks ka Antarktika avastamise 200. aastapäeva märkival ekspeditsioonil. Lähitulevikus, 17. oktoobril avame maailmamerest rääkiva näituse, millest osa tuleb Ameerika Loodusloomuuseumist ja osa oleme koostanud koos Eesti teadlastega,“ lisas Dresen.
Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas.
Lennusadama sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/2654459668125528
Läänemere päeva katusleht: http://www.laanemerepaev.ee/

Uudised

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Polaarfoorumil kõneldakse Arktika uurimisest

Veebruar on Arktika kuu, et tutvustada Eesti avalikkusele vaatlejaliikme staatuse taotlemist Arktika Nõukogus ja tõsta teadlikkust Arktikast. Sellele on pühendatud ka selle aasta esimene polaarfoorum.

15. Veebruar

Ilmus raamat Eesti mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist

Eesti Meremuuseumi ja Argo kirjastuse koostöös ilmus Reet Naberi ja Arto Olli uurimistööl põhinev raamat „Pagide pillutada. Kaptenmajor Bruno Linneberg: Eesti mereväeohvitser ja tema aeg“.

04. Veebruar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T-P 10.00-18.00. Esmaspäeviti muuseum suletud, kohvik avatud 11-14; 24.02 avatud 10-17

Vaata kaarti