Jäämurdja “Suur Tõll” saabus tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas

Täna, 13. märtsil kell 15:00 jõudis jäämurdja  “Suur Tõll” tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas. Laev väljus laevaremondifirma BLRT sadamast hommikul kl 10.50. Pukseerimist soosis ka ilm ning jäämurdja jõudis suuremate vahejuhtumiteta kodusadamasse. Kuna „Suur Tõll“ on muuseumilaev, ei ole laeval meresõidukõlblikku peamasinat ning laeva aitasid tagasi tuua puksiirifirma Alfons Håkans puksiirid, laeva toomist juhtis Eesti Lootsi mereloots Indrek Sülla. Meremuuseumi tiim alustas kohe laeva koristustöid ning juba teisipäevast on „Suur Tõll“ taas külastajatele avatud.

Dokis said tehtud kõik plaanitud hooldustööd, ebameeldivaid üllatusi ei ilmnenud. Korralise hoolduse käigus kontrolliti üle kogu laevakere, aluse veealune osa puhastati, vajadusel teostati ka vähesel määral keevitustöid ning veealune osa värviti.  Vahetati ja värviti ka ankrupeli vundament ning korrastati elektrikaablite ühendusi.

Jäämurdja Suur Tõll on Eesti kõige vanem ja väärikam muuseumlaev ja on üks kolmest Läänemerel säilinud 20. sajandi alguse aurik-jäämurdjast. Laev ehitati 1914. aastal Vulcan Werke AG laevatehases keiserlikul Saksamaal Stettinis (tänapäeval Szczecin, Poola).

Kunagi maailma võimsaimate jäämurdjate sekka kuulunud aurik on sõitnud nii Tsaari-Venemaa, Soome, Nõukogude Liidu kui ka Eesti Vabariigi lipu all ning kandnud nimesid Tsar Mihhail Fjodorovitš, Volõnets, Wäinämöinen ja Suur Tõll.

Pikem ülevaade Suure Tõllu ajaloost leiab siit: Jäämurdja lugu – Lennusadam (meremuuseum.ee)

Uudised

 • Suur Tõll läks dokki

  Täna, 22.veebruaril liikus oma kai kohalt Jäämurdja “Suur Tõll” ja suundus Kopli poolsaarele planeeritud dokkimiseks ehk hooldustöödeks.

  22. Veebruar

 • Eesti parim ajutine näitus Saaremaa viikingitest saabus Lennusadamasse

  Eesti Meremuuseumi Lennusadamasse saabus Saaremaa Muuseumi ja Motor OÜ koostöös valminud rändnäitus „Viikingid enne viikingeid“, kus eksponeeritakse märgilise tähtsusega Salme laevmatuse leide. Näitus, mille kuraator on arheoloog Marge Konsa, pälvis parima ajutise näituse tiitli 2021

  17. Veebruar

 • Veel uudiseid

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Jäämurdja “Suur Tõll” saabus tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas

Täna, 13. märtsil kell 15:00 jõudis jäämurdja “Suur Tõll” tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas. Laev väljus laevaremondifirma BLRT sadamast hommikul kl 10.50. Pukseerimist soosis ka ilm ning jäämurdja jõudis suuremate vahejuhtumiteta kodusadamasse.

13. Märts

Suur Tõll läks dokki

Täna, 22.veebruaril liikus oma kai kohalt Jäämurdja “Suur Tõll” ja suundus Kopli poolsaarele planeeritud dokkimiseks ehk hooldustöödeks.

22. Veebruar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud. 7. & 9.4 avatud 10-17

Vaata kaarti