Ilmus kataloog purjelaevamudelitest

Eesti Meremuuseum esitles äsja lõppenud merepeo Sail Tallinn raames oma raamatusarja kuuluvat uut kataloogi „Purjelaevamudelid Eesti Meremuuseumi kogus“.

Meremuuseumi teaduri Feliks Gornischeffi koostatud eesti- ja ingliskeelse paralleeltekstiga kataloog annab esmakordselt nii üksikasjalike kujutistega ülevaate Eesti Meremuuseumi kogudes olevatest kodu- ja välismaiste meistrite valmistatud purjelaevamudelitest.

„Laevamudelid on meremuuseumide pärisosa ning on hea meel esitleda seda väljaannet päeval, mil siit Meremuuseumi juurest Lennusadamas avaneb vaade paljudele ajaloolistele purjelaevadele,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen Sail Tallinna merepeol.

„Meie suurim laevamudelite väljapanek asub Paksu Margareeta uues püsiekspositsioonis. Mõned väga erilised mudelid on näha ka Lennusadama angaaride ajutisel väljapanekul, mis räägib Eesti pikaajalistest seostest ja saavutustest maailma suurimal purjeõpperegatil The Tall Ships Races,” rääkis Dresen. Muuseumijuhi sõnul alustab sügisel Meremuuseumi juures taas huviklubi, kus lapsed saavad kätt proovida ka laevamudeli ehitamises.

Esitletud kataloog on esimene laevamudelite allseeriast. Järgmiseks on oodata auru- ja mootorlaevamudelite katalooge ning ülevaatlikku raamatut laevamudelismist.

„Purjelaevamudelid Eesti Meremuuseumi kogus“ on rikkalikult illustreeritud fotodega laevamudelitest, arhiivifotodega ja joonistega. Raamatule on eessõna kirjutanud Urmas Dresen, kujundas Peeter Laurits, projektijuht Eva-Maria Maiste. Trükise väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.

Raamat on saadaval raamatupoodides ja Meremuuseumi e-poes: https://meremuuseumipood.ee/toode/purjelaevamudelid-eesti-meremuuseumi-kogus/

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseum tähistab Eesti allveelaevade veeskamise 85. aastapäeva näitusega Ühendkuningriigi laevatehases

Barrow-in-Furnessis asuvas endises Vickers-Armstrong Ltd laevatehases saab vaadata Eesti Meremuuseumi näitust seal ehitatud allveelaevadest Kalev ja Lembit, mille ristimisest ja veeskamisest möödus tänavu 7. juulil 85 aastat.

22. September

Meremuuseum avab Lennusadamas näituse Juminda meretragöödiast

28. augustil, Juminda merelahingu 80. aastapäeval avab Eesti Meremuuseum Lennusadamas näituse „Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“. Inimeste ja laevade lugudel põhinev näitus valmis koostöös Eesti filmimaailmast tuntud loojatega.

25. August

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18. Esmaspäeviti suletud

Vaata kaarti