Thomas Franki loeng: Haabjas tuhande aasta tagustel veeteedel

Kolmapäev, 16.03, 17:00 - 19:00

Tulge 16. märtsil kell 17.00 Lennusadamasse Thomas Franki loengule: Haabjas tuhande aasta tagustel veeteedel.
NB! Loeng toimub inglise keeles
Sissepääsuks on vaja lunastada Lennusadama pilet. Kui soovid tutvuda ka Lennusadama ekspositsiooni ja uute näitustega, siis tule kohale pisut varem. Lennusadamas on hetkel üleval 3 ajutist näitust: Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941, Väikesed laevad, suured meistrid ja Kajutivestlused Johan Pitkaga. Samuti on Lennusadama püsinäitusel eksponeeritud haabjas.
Muuseumi külastus saab toimuda sel hetkel kehtivate reeglite järgi.
Taani ajaloolane Thomas Frank on aastaid uurinud viikingite idasuunalisi veeteid. Ta on töötanud kirjalike allikate ja arheoloogiliste leidudega, aga samuti ise viikingite idapoolseid rännuteid mööda matkanud.
2017. aastal läbis ta süstal muistse veetee “varjaagide juurest kreeklasteni” (Austrvegr), Vana Laadogast Konstantinoopolini.
2021. aastal aga haavapuulootsikul “varjaagide juurest pärslasteni, Vana Laadogast Kaspia merele.
Loengus jutustab Thomas oma ekspeditsioonidest ja tutvustab teooriat, mille kohaselt viikingid just haabjatel mööda idapoolseid jõgesid rändasidki. Samuti jagab Thomas oma järgmise ekspeditsiooni (Eestist Taani) plaane ja eesmärke. Nimelt usub ta, et haabjatel rännati ida poolt Skandinaaviasse juba mitusada aastat enne viikingiaega.
https://haabjas.com/tag/thomas-frank/

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Jäämurdja “Suur Tõll” saabus tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas

Täna, 13. märtsil kell 15:00 jõudis jäämurdja “Suur Tõll” tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas. Laev väljus laevaremondifirma BLRT sadamast hommikul kl 10.50. Pukseerimist soosis ka ilm ning jäämurdja jõudis suuremate vahejuhtumiteta kodusadamasse.

13. Märts

Suur Tõll läks dokki

Täna, 22.veebruaril liikus oma kai kohalt Jäämurdja “Suur Tõll” ja suundus Kopli poolsaarele planeeritud dokkimiseks ehk hooldustöödeks.

22. Veebruar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud. 7. & 9.4 avatud 10-17

Vaata kaarti