Seenioride teemaekskursioonid “Võimatu missioon – eestlaste hulljulged merereisid üle Atlandi ookeani”

Kolmapäev, 11.05, 11.00 ja 14.00

Foto: Eestlased Ameerikas: Hoover Village ümberasumiskoht kahe väljarännanuga, ERM Fk 2910:134, Eesti Rahva Muuseum

2016 kevadel pakume seenioridele Lennusadamas soodsaid ekskursioone, mis koonduvad katusteema alla “Paadiga läände – Eesti põgenike saaga II Maailmasõja keerises”. Igas kuus on ekskursioonidel erinev alateema. Mais kõneleme eesti pagulaste edasireisimisest uude maailma.

Saksamaa põgenikelaagrid ei olnud kõige kindlamad peatuspaigad II Maailmasõja põgenikele. Paljud pidid meelerahu ja perekonna turvalisuse huvides loobuma kinnisideest “Mitte Euroopast välja!” ja suurendama vahemaad kalli kodumaaga veelgi tuhandete kilomeetrite jagu. Nn „viikingite” retked viisid eestlasi väikestel purjelaevadel Ameerikasse, kus nad illegaalsete immigrantidena mõnikord pikki kuid oma saatust ootasid, või ka kaugemale. Miks hakati neid viikingiteks hüüdma? Millised seiklused leidsid aset neil pikkadel merereisidel? Millised olid need (tihtipeale vanad ja kipakad) alused, mis merereisi tarbeks ise üles vuntsiti? Kuidas võeti põgenikud vastu ja millise elu nad uuel kodumaal üles ehitasid?

Teemaekskursioonid toimuvad kolmapäeval algusega kell 11.00 ja kell 14.00 ning on eesti keeles.

• Kestus: 1,5 – 2 tundi mõnusalt rahulikus tempos koos puhkepausidega!
  • Hind: seenioride kolmapäeva soodushind 7€ inimese kohta (al. 65. eluaastast)
  • Registreerumine: 5-15 minutit enne ekskursiooni algusaega Lennusadama kassas.
  • Osalemise kindlustamine toimub elava järjekorra alusel.
  • Suuremate gruppide puhul (al 10 in) palume eelnevalt ühendust võtta telefonil 6 200 550 (E-R 9.00-17.00)