Paksu Margareeta värkstuba

Pungil kukrud

Laupäev, 11.03, 12.00 - 16.00

kukkurOli üks ese, milleta viikingist kaupmees võõral maal läbi ei saanud: mahukas kukkur, kuhu panna kogu karusnahkade ja muu kauba eest saadud hõbe, helmed ja kaurikarbid. Kukrut valmistada ei ole keeruline, kuid naha parkimine oli viikingiajal aeganõudev tegevus. Et kukkur tühjaks ei jääks, valmistame kohapeal ka “valeraha”, mida sinna seemneks panna. Kõrvale räägime viikingite kaubateedest ja nende lemmikkohast – kaupangist.

Teema: kukru valmistamine

Aeg: laupäeval, 11. märtsil kl 12.00–16.00

Koht: Paksu Margareeta ekspositsioonisaali neljandal korrusel

Hind: muuseumipiletiga külastajale tasuta. NB! Materjalid ja töövahendid on muuseumi poolt.