POLAARÕHTU: Indrek Park põhjarahvaste keeltest

Teisipäev, 22.11, 18:00 - 20:00

Novembri Polaarõhtul esineb keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park ettekandega „Põhjarahvaste keeled“. Eesti Polaarklubi liikmeks olev teadlane töötab Ameerika Ühendriikides Indiana Ülikoolis ning on spetsialiseerunud Aasia ja Ameerika keeltele ning kultuuridele.  

Polaarõhtul esineb Indrek Park ettekandega boreaalsest lingvistikast ja maailmavaatest „Põhjarahvaste keeled“. Põhjarahvaste keeli ja boreaalset maailmavaadet on romantiseeritud (nt Uku Masing) ning nende kohta on käibele läinud mitmesuguseid müüte ja pooltõdesid (nt Benjamin Lee Whorfi sada erinevat sõna lume kohta eskimo keeltes). Ettekandes käsitleb Indrek Park, kui eripärased on põhjarahvaste keeled tegelikult ja kas boreaalsel lingvistikal on teoreetilist alust. 

Polaarõhtu toimub Lennusadama muuseumimajas teisipäeval, 22. novembril algusega kell 18. Osalemine on tasuta, kogunemine Lennusadama kassa juures. Registreeru hiljemalt 21. novembril 

Enne Polaarõhtut on meremuuseumi piletiga võimalik külastada Lennusadama muuseumimaja ja muuseumilaevade ekspositsiooni 

Kohtumiseni!  

Foto: erakogu. 

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Isadepäeval tutvustab meremuuseum merepääste maailma

Meremuuseum korraldab isadepäeval perepühapäeva „Merepääste maailm“. Selle käigus saavad pisemad ja suuremad meresõbrad tutvuda vetelpäästjate, nende meeskonnaliikmeteks olevate vetelpäästekoerte ning merepääste varustusega.

09. November

Ootame pakkumusi Lootsi laeva vraki halli projekteerimiseks ja ehitamiseks

Neljapäevaks, 27. oktoobriks kella 12.00ks ootame taotlusi koos kvalifitseerimisdokumentidega osalemiseks riigihankel Lootsi laeva vraki konserveerimishalli projekteerimiseks ja ehitamiseks. Sellele järgnevalt määratakse pakkumuste esitamise tähtaeg kvalifitseerunud osalejatele.

13. Oktoober

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud

Vaata kaarti