Kogu pere

Öö muuseumis – seiklus veealuses maailmas!

20. November 2020 – 21. November 2020

“Öö muuseumis” toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud. Õhtuti on Lennusadamas hämar ja salapärane. Just siis on parim aeg avastada imelist veealust maailma uuel interaktiivsel näitusel “Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres”. Õhtu jooksul saame uusi teadmisi Läänemere ja ookeani kohta, kohtume põnevate külalistega, vaatame KVARK teadusteatri etendust “Vee saladused” ja meisterdame. Lisaks saavad kõik ööbijad võtta osa loosimängust, mille võitjad seavad  oma magamispesad sisse ei kusagil mujal kui allveelaevas Lembit!

Võtke kaasa matkamadrats ja magamiskott ning veetke üks seikluslik öö muuseumis!

Hind: 25 eurot/osaleja
Piletid Piletilevist või võtke ühendust booking@meremuuseum.ee ; lisainfot telefonil 6 200 550

Programm on mõeldud 7–12 aastastele lastele ja neid saatvatele täiskasvanutele. Hind sisaldab seikluslikku programmi, õhtusnäkki, hommikusööki ja ööbimisvõimalust oma magamisvarustusega.

Ajakava: 

20. november 2020

18.30-19.30 Sissepääs ja registreerimine
19.30-21.30 Töötoad, tutvumine uue interaktiivse näitusega “Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres” ja loosimismäng
21.30 Õhtusnäkk
21.50 Teadusteatri KVARK etendus “Vee saladused”
22.15 Perefilm “Kapten Morten lollide laeval”
00.00-7.30 Öörahu
7.30-9.00 Hommikusöök

Kohvik MARU on avatud kuni kella 23.00.

21. november 2020

7.30-9.00 Hommikusöök

Meelespea ja KKK:

·         Mida kaasa võtta?
Iga osaleja võtab kaasa oma hügieenitarbed, magamiskoti, matkamati jm endale sobivad magamisvahendid. Soovitav on panna selga mugavad riided ja jalga mugavad jalanõud. Üleriided saab jätta garderoobi (valveta), muuseumis on lukustatavad kapid.

·         Kuidas on lood söögiga?
Soovitame enne sündmusele tulekut kõhu täis süüa. Kaasavõetud söögiga sisse ei lubata, küll aga võib kaasa võtta joogipudeli. Programmi jooksul toimub üks kerge snäkipaus (hinna sees). Piletihinna sisse kuulub ka hommikusöök.

·         Kuidas on lood privaatsusega?
Öö muuseumis on koos tegutsemiseks. Osalejad jagatakse umbes 20-steks gruppideks ja iga grupp saab endale grupijuhi, kelle juhtimisel toimub tegevus kogu programmis ettenähtud aja. Pärast programmilise osa lõppu algab ettevalmistus magamiseks. Muuseum muutub suureks laagriplatsiks, magamine toimub Lennusadama angaari esimesel korrusel allveelaeva Lembit vahetus läheduses. Muuseumis on põrandaküte.

·         Missugune on täiskasvanute roll?
Täiskasvanud võivad osa võtta kogu programmist sama lustlikult nagu lapsedki. Siiski palume arvestada, et täiskasvanu vastutab endaga kaasa võetud laste eest – kindlustab, et laste käitumine tagaks meeldiva õhtu nii neile endile kui ka teistele osalejatele, järgib öörahu kokkuleppeid ja hoiab majas öösel vaikust.

·         Millal saab muuseumist lahkuda?
Öö muuseumis on kogu öö kestev üritus, mis eeldab muuseumis viibimist kogu öö ja lõpeb hommikul. Soovi korral võib lahkuda ka pärast programmi lõppu ja enne öörahu. Loomulikult saab öösel lahkuda hädaolukorras.

·         Kui palju täiskasvanuid lastegrupi kohta osalema peab?
Öö muuseumis on eelkõige lastele suunatud sündmus, täiskasvanute roll on lapsi tegemistes toetada, kuid julgeme oletada, et meeldejääv on ta kõigile. Keskmiselt võiks arvestada, et vähemalt iga 4 lapse kohta on 1 täiskasvanu ehk:
kui osaleb kuni 4 last, peab kaasas olema 1 täiskasvanu;
kui osaleb 4 kuni 8  last, peab kaasas olema 2 täiskasvanut;
kui osaleb 8 kuni 12 last, peab kaasas olema 3 täiskasvanut.

·         Kui vanadele lastele on sündmus suunatud?
Sündmus on suunatud peamiselt 7-12 aastastele lastele, kuid iga vanem tunneb oma last kõige paremini ning nii ei ole ka välistatud, et ka 6- ja 13-aastane tunnevad sündmusest rõõmu. Peamine on silmas pidada, et laps oskab käituda suures seltskonnas, julgeb uinuda ja magada võõras kohas ning saab aru öörahu mõistest.

·         Mis sündmusel toimub?
Öö muuseumis on seikluslik üritus, mille jooksul osaletakse erinevates põnevates tegevustes – saab uusi teadmisi ja praktilisi nõuandeid, toimuvad mängulised tegevused ja kohtumised huvitavate külalistega.

·         Kuidas on lood hügieeniga?
Muuseum hoitakse igapäevaselt puhtana. Hambaid saab peasta meie avarates tualettruumides. Muuseumis on mitu kätepuhastusjaama ning piisavalt ruumi, et oma matkamatid lahti rullida naabrist pisut eemal.

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Taasiseseisvumispäeval, mida tähistame riigipühana 20. augustil, ootame külastama meie muuseumi kell 10-17.

Nii Paksus Margareetas kui ka Lennusadamas leiate mitmeid meenutusi Eesti iseseisvuse taastamisest, samuti sellele eelnenud ja järgnenud pingutustest.

18. August

Augustikuus nutimängus osalejate vahel loosime välja kaks MM kaarti!

Lennusadama muuseumimaja ümbruses jalutajaid ootab kaasahaarav nutimäng.

01. August

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud E–P 10–19

Vaata kaarti