Näitus

Näitus “Mayday. Mayday. Mayday.” Lennusadamas on avatud!

Reede, 24.03, 10.00 - 18.00

portrait ilma logode ja kirjadetaAlates 24. märtsist on avatud meie uus merepääste-teemaline suurnäitus “Mayday. Mayday. Mayday.”!

Kuidas käituda merel ja mere ääres? Mida teha, kui oled hätta sattunud? Kes sulle appi tuleb?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastused uuelt käed-külge näituselt Lennusadamas. Tutvu merepääste ajaloo ja tänapäevaga, kuula päästjate endi lugusid ning uuri tõelist päästekopterit ja muud varustust hädasolija aitamiseks.

Näitusel saad ka kogemuse, kuidas merel ja rannas teadlikumalt käituda, milliseid valikuid on erinevates situatsioonides võimalik teha ning mis toimub kriisiolukorras inimese peas ja kehas. Oma lugusid räägivad parvlaeva Estonia katastroofist eluga pääsenud.

Väljapanekut täiendavad paljud interaktiivsed eksponaadid ja simulaatorid. Saad osaleda päästjate koolitamisel, võtta vastu hädateadet päästeoperatsiooni juhi rollis, katsetada veekogu jääpaksust ja teha palju muud põnevat.

See näitus puudutab meid kõiki: nii rannamõnude nautijat kui kalurit, nii laevareisijat kui kaugsõidukaptenit, nii päästjat kui päästetavat. Me oleme kõik ühel või teisel viisil kokku puutunud suure veega.

Näitus on valminud laiahaardelises koostöös Eesti merepääste valdkonna juhtivate ekspertide ning vastutavate institutsioonidega.

Väljapanek on avatud 24.03.2017-14.01.2018.