На выставку с куратором!

Laupäev, 22.01, 14:00 - 15:00

Выставка «Ад в Балтийском море» приоткрывает завесу драматических событий 80-летней давности в Финском заливе. Они были в несколько раз фатальнее, чем Пёрл-Харбор или Дюнкерк. С какими ужасами пришлось столкнуться в море и на побережье в те роковые дни, повествуют рассказы переживших их людей и до сих пор остававшиеся в тени факты.

В субботу, 22 января с этой выставкой можно ознакомиться в сопровождении художника и куратора Морского музея Романa Маткевича. Тур начнется в кассе Лётной гавани Морского музея в 14.00.

Для участия следует предварительно зарегистрироваться не позднее 21 января, а в день тура – приобрести музейный билет.

Посетить музей можно при предъявлении справки о вакцинации против COVID-19 или о перенесенном заболевании (не более 180 дней назад) вместе с документом, удостоверяющим личность. Дети в возрасте от 12 лет также должны предоставить подобную справку или отрицательный результат COVID-теста, проведенного медицинским учреждением. Все посетители старше 12 лет должны носить маску.

Kuraatorituur vene keeles näitusel “Põrgu Läänemerel”

22. jaanuaril kõneleb Lennusadama näitusest “Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“ meremuuseumi kunstnik ja näituse kuraator Roman Matkiewicz.

Kohtumine algab Lennusadamas kell 14.00.

Lennusadama uus näitus „Põrgu Läänemerel“ avab 80 aasta taguse katastroofi sünget tausta, dramaatilisi sündmusi ning sellesse põrgusse sattunud inimeste ja laevade lugusid.
Juminda miinilahing oli mitu korda ohvriterohkem kui Pearl Harbour või Dunkirk, kuid ometi teatakse sellest traagilisest sündmusest teenimatult vähe.

Osalemine muuseumipiletiga ja eelregistreerimisega 21. jaanuarini

Infoks, et kehtivate piirangutega seoses teostab muuseum sisenemisel nakkusohutuse kontrolli. Selleks peavad kõik 12.aasta ja 3 k vanused ja vanemad muuseumisse tulijad esitama digisertifikaadi või teise samaväärse tõendi, millega on võimalik tõendada enda vaktsineeritust Covidi vastu või haiguse läbipõdemist (sellest ei ole möödunud 180 päeva). Tõendiga koos tuleb esitada isikuttõendav dokument. Laste puhul, 12.aastat ja 3 kuud ning vanemad, sobib muuseumisse pääsemiseks ka negatiivne PCR test või antigeeni test, mille on teinud tervishoiuteenuse osutaja ja väljastanud vastava tõendi.

Kõik vähemalt 12.aastased peavad kandma maski.

Palume sellega arvestada ja täname mõistva suhtumise eest!