Näitus

Ajutine näitus „Sex & the Sea“, näitus meremehe ihast ja igatsusest 8.03.2019-19.01.2020

8. Märts 2019 – 19. Jaanuar 2020

Sajandeid seisis laeva vööris käilakuju, kes ootas kannatlikult sadamakai ääres, et meremehed kodunt ära viia. Merel oldud nädalatel ja kuudel oli ta ainus naine laevas, hoides kõiki oma meelevallas. Ulgumerest sai lõuend fantaasiale, mis toitus meremehe igatsustest. Mere pinnal ulpivas seišellipalmi viljas kangastus kodunt eemaloleva meremehe kujutelmades ihu, mis äratas ellu iha.

Ümbritsetuna lõputuna laiuvast veteväljast, elades kitsukestes ruumides ja täites õlg õla kõrval rutiinseid ülesandeid, on meremees siiski vaba. Vaba normidest, ootustest ja kohustustest, mis juhivad elu kodus, maismaal. Meri loob uue reaalsuse, kus põimuvad fantaasia ja eksootilistes sadamates ees ootav tegelikkus.

Hollandi multimeediakunstniku Saskia Boddeke näitus „Sex & the Sea“ annab võimaluse ka meil meremehe erilisest ja tundmatust vabadusest osa saada.