Ainulaadsed muuseumituurid: kirjeldustõlkega näitusel „Väiksed laevad, suured meistrid“

Esmaspäev, 17.10, 11:00 - 15:00

Esmaspäeval, 17. oktoobril kell 11 (grupp on täis) ja kell 14 ootab Eesti Meremuuseum külla kirjeldustõlkega muuseumituuridele. Püsinäituse kuraator Mihkel Karu tutvustab koostöös kirjeldustõlgi Aive Peiliga Lennusadama muuseumimajas näitust „Väiksed laevad, suured meistrid“. See räägib laevamudelite ehitusest ja meistritest Eestis.

Muuseumituuridel avaneb ainulaadne võimalus tutvuda lähemalt näituse suurima mudeliga – kolmemastilise purjelaevaga Mars. Ligi neli meetrit pika mudeli meisterdasid aastatel 1954-1955 Tallinna Tööstuskooli õpilased. Igapäevaselt kaunistab see näituse sissepääsu, tuuride ajaks saab mudel aga alla. Kompimisulatusse jõuavad purjed ja nöörredelid, ahter ja vöör, laevatekk ja kiil ning muud purjelaeva detailid.

Muuseumituurid kestavad 1-1,5 tundi ja on tasuta. Osaleda saab korraga kuni 12 nägemispuudega inimest, neile lisanduvad saatjad.

Muuseumituuridel osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 12. oktoobril saates kirja booking@meremuuseum.ee. Selles palume märkida, mis ajal tulete ning osalejate ja saatjate nimed.

Info ligipääsetavuse kohta on saadaval muuseumi veebilehel. Täiendavad küsimused on teretulnud muuseumi kontaktidel.

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Isadepäeval tutvustab meremuuseum merepääste maailma

Meremuuseum korraldab isadepäeval perepühapäeva „Merepääste maailm“. Selle käigus saavad pisemad ja suuremad meresõbrad tutvuda vetelpäästjate, nende meeskonnaliikmeteks olevate vetelpäästekoerte ning merepääste varustusega.

09. November

Ootame pakkumusi Lootsi laeva vraki halli projekteerimiseks ja ehitamiseks

Neljapäevaks, 27. oktoobriks kella 12.00ks ootame taotlusi koos kvalifitseerimisdokumentidega osalemiseks riigihankel Lootsi laeva vraki konserveerimishalli projekteerimiseks ja ehitamiseks. Sellele järgnevalt määratakse pakkumuste esitamise tähtaeg kvalifitseerunud osalejatele.

13. Oktoober

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud

Vaata kaarti