Avatud välinäitus ja nutimäng räägivad Lennusadama taassünnist

Jalutuskäigul Lennusadamas saab uudistada välinäitust ja mängida nutimängu, mida Eesti Meremuuseum on pühendanud siinse muuseumimaja 10. sünnipäevale.

„Tänavu 12. mail täitub kümme aastat, mil vesilennukiangaar on kõigile avatud meremuuseumina. Ainulaadset hoonet renoveerides ja siin uuenduslikku ekspositsiooni luues osutusime suunanäitajaks, kuidas kultuuripärandit päästa ning muuseumi kaasajastada, aga ka pealinna merele avada. Läheneva sünnipäeva eel jagame meenutusi väljakutsetest, mis sellega kaasnesid. Üheks võimaluseks neist osa saada on külastada Lennusadama väliala, kus kõiki ootab fotonäitus ja nutimäng,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Välinäitusel „Lennukuurist muuseumiks“ saavad külastajad uudistada paarikümmet seni avaldamata fotot, mis jutustavad ainulaadse vesilennukiangaari taastamisest uuenduslikuks meremuuseumiks. Näitus on avatud Kalaranna tänava poolsel väljakul.

Kogu vesilennukiangaari ümbrusest leiavad külastajad viiteid nutimängule, mis on mõeldud peredele ja lastele vanuses alates 9. eluaastast. Selle käigus tuleb nutitelefoni abil otsida üles küsimused ning leida neile vastused. Mängus osalejad saavad võita loosis mitmeid muljetavaldavaid auhindu.

Nii välinäitus kui ka nutimäng ootavad külastajaid 30. septembrini 2022. Lisaks nendele on võimalik saada ülevaadet Lennusadama kui muuseumi sünnist eriekskursioonidel ja kontsert-õhtusöögil. Täpse info kõikidest 10. sünnipäevale pühendatud sündmustest saab Eesti Meremuuseumi kodulehelt.

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Jäämurdja “Suur Tõll” saabus tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas

Täna, 13. märtsil kell 15:00 jõudis jäämurdja “Suur Tõll” tagasi kodusadamasse Tallinna Lennusadamas. Laev väljus laevaremondifirma BLRT sadamast hommikul kl 10.50. Pukseerimist soosis ka ilm ning jäämurdja jõudis suuremate vahejuhtumiteta kodusadamasse.

13. Märts

Suur Tõll läks dokki

Täna, 22.veebruaril liikus oma kai kohalt Jäämurdja “Suur Tõll” ja suundus Kopli poolsaarele planeeritud dokkimiseks ehk hooldustöödeks.

22. Veebruar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud. 7. & 9.4 avatud 10-17

Vaata kaarti