Küsimus nr 1:
Mida tähendab: “soovitavalt audiovisuaalne.”?
Vastus: Kõik konkursi lähteandmed ja dokumendid on leitavad meremuuseumi kodulehelt: http://meremuuseum.ee/blog/meremuuseum-kuulutas-vaelja-kunstikonkursi/. Sealt leiate ka ühtlasi põhjendused, miks žürii eelistab audiovisuaalset kunsti, kuid see ei tähenda, et ei võiks konkursile pakkuda ka muud.
Küsimus nr 2:
Esitan küsimuse Paksu Margareeta konkurssi kohta. Teie saatsite küll uhked plaanid jne. aga otseselt ei ole öeldud või märgatud paksu joonega, mis alale te soovite kunstiteose. Kas see peab olema torni keskel või ka mujal? Kui suur kunstiteos saab olla, oleks hea teada mõõdud (kui pikk, kui paks). Kas kunstiteos peab olema üks suur või osade kaupa jagatud. Kas üks suur tükk niiöelda või mitu tüki ??
Vastus: Kunstiteose täpne asukoht ei ole plaanidel märgitud ega reeglites piiratud muuga, kui Kunstiteos hakkab paiknema avalikkusele ligipääsetavates ruumides, kas püsiekspositsioonis (jagunenud nelja saali vahel: ruumid 009.A läbi kahe korruse, 201, 301, 401) või katuseterrassil. Samuti ei ole piiranguid teose suuruse ega osade kohta, mille võib kunstnik ise oma kavandis välja käia. Oluline on, et teos arvestaks kavandatava ekspositsiooniga ning mahutuks selle kõrvale.
Küsimus nr 3:
Kas Paksu Margareeta kunstikonkursi kavandeid peab tooma kellaajaliselt või võib juba varem? Ilmselt peab kindlasti autor isiklikult üle andma, mitte nt kuller?
Vastus:
Oluline on, et tööd esitatakse kindlaksmääratud tähtajaks, tööd võivad laekuda enne seda, aga mitte hiljem. Saame aktsepteerida ka kullerteenust.
Küll aga juhiks tähelepanu ka järgnevatele juhendis sisalduvate asjaoludele:
Küsimus nr 4:
Millistes objektides torni 2., 3. ja 4.korrusel kasutatakse ekspositsioonis heli?
Vastus
Heli on kasutatud audio- ja videolugude lahenduste juures, kus heli tuleb kohtkõlari kaudu ruumi, ent püsib vahetult kuulamiskoha juures. Ruumis laiemat taustaheli ei ole. Teisel korrusel on selleks laskeavas olev audiolugude koht (EX-2E-9), kolmandal korrusel torni keskel olev audiolugude koht (EX-3E-7) ning ekraanseina ees olev videolugude koht (EX-3P.1.3), neljandal korrusel ainult ekraanseina ees videolugude kohas (EX-4P-1.1 ja 1.2).
Küsimus nr 5:
Kas on lubatud kasutada torni 2., 3. või 4. korruste niššid juhul, kui nad on juba hõivatud ekspositsiooniga? Kõne all on väikeste kõlarite ja sensorite paigaldamine, mis sisuliselt ei tohiks ekspositsiooni häirida.
Vastus
Enamik 2 ja 3. korruse laskekavad on tõesti ekspositsioonidega täidetud, 4.korrusel mitte. Kui tehnika on paigaldatav laskeavasse nii, et see ei sega ega ohusta ekspositisooni, siis on see lubatud. Lahendusele peab enne teostust saama ka muinsuskaitse kooskõlastuse.
Eesti Meremuuseumi uut püsiekspositsiooni Paksus Margareetas külastas lisaks tuhatkonnale kutsutud külalisele esimesel avapäeval ligi 1000 muuseumihuvilist.Muuseumi pidulikul avamisel osalesid kultuuriminister, Riigikogu liikmeid, suursaadikuid, merendusorganisatsioonide ja teiste mäluasutuste juhte ning õhtusel vastuvõtul muuseumi ehitamisele ja püsiekspositsiooni rajamisele kaasa aidanud partnerid.
18.-24. novembrini toimunud polaarviktoriinist võttis osa 159 koolinoort üle Eesti. Lõppvooru, võitlema koha eest Arktika ekspeditsioonile, pääses 37 õpilast.
„Rõõmustav oli see, et tase oli päris hea ning osalejaid oli üle Eesti,“ ütles Eesti Polaarklubi president Andres Tarand. „Huvitav oli näha, et populaarseimad valdkonnad kõigi vastanute hulgas, millega sooviti ekspeditsioonil tegeleda, olid fotograafia, bioloogia, kliimateadus, geoloogia ja kunst,“ kommenteeris Tarand.
29. novembril taasavatavas Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuses eksponeeritakse ligi 700 eset, mis on tänaseks muuseumisse laekunud. Esemeid puhastasid, restaureerisid või nende järgi valmistasid koopiaesemeid Eesti ja välismaa spetsialistid.
+372 6 200 550 (E-R 9-17), v.a. riigipühadel
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn
Lennusadam :Teisipäev- pühapäev 10.00-18.00; esmaspäev suletud
Paks Margareeta AVAME 29.11.2019 KELL 10:00
Vaata kaarti