Paks Margareeta uueneb!

Armastatud suurtükitorn – ajalooline värav Tallinna vanalinna ja sadama vahel – vajab linna väärika maamärgi esiletõstmiseks värskendamist ning Paksu Margareeta publik parimaid tingimusi siin eheda laevade ja merekaubanduse maailma avastamiseks. Juba juulis 2019 avame Paksu Margareeta uue püsiekspositsiooniga.

Arendusprojekti käigus saab Paks Margareeta koge vraki eksponeerimiseks juurde uue saali, renoveeritud ruumid, lifti, rohkem sissepääse ja läbivalt parendatud külastajateekonna. Senistest büroo- ja hoidlaruumidest saavad näitusesaalid – kogu hoone hakkab olema külastajate teenistuses.

Uus perekeskne ja elamuslik ekspositsioon Paksus Margareetas viib külastaja põnevasse merekaubanduse ja laevaehituse maailma. Keskaja Tallinnast alguse saav lugu tõstab esile Eesti tähtsust mereriigina ja mere tähtsust Eesti jaoks: siinne merekultuur on olnud püsiv ja vormib meie identiteeti tänaseni. Kadriorust väljakaevatud uhke ja väga haruldase keskaegse laevaleiu ehk koge vraki kõrval saavad ekspositsioonis aukoha laevamudelid, mis lubavad näitusesaalidesse tuua terved laevastikud koos nende kirjut minevikku tutvustavate lugudega. Eksponaate ja lugusid toetavad uudsed nutikad tehnoloogilised lahendused, mis avavad infot mängulises vormis.

Paksu Margareeta arendusprojekt sai hoo sisse 2016. aasta suvel väljakuulutatud ideekonkursiga hoonetekompleksile uue arhitektuurse lahenduse leidmiseks. Järgmise sammuna esitasime projekti rahastamiseks taotluse EASi Pereturismi atraktsioonide toetamise meetme eeltaotluste vooru. EAS valis 34 esitatud projektitaotluse seast üheks seitsmest põhitaotluse esitamise õigusega projektiks eeltaotluse „Paksu Margareeta hoonetekompleksi arendamine kaasaegseks perekeskseks muuseum-külastuskeksuseks“.

Paksu Margareeta uude püsiekspositsiooni tulevad ka lahendused, mis võimaldavad pakkuda sisukat elamust ka erivajadustega külastajatele. Loe lähemalt SIIT!

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Eesti Meremuuseum Paks Margareeta sulgeb uksed

Ikooniline Paksu Margareeta suurtükitorn koos seal asuva Eesti Meremuuseumi püsiekspositsiooniga suletakse 31. jaanuaril 2018 ning arendatakse järgneva pooleteise aasta jooksul kaasaegseks muuseum-külastuskeskuseks.

11. Jaanuar

Kes ei ole käinud Paksus Margareetas?

KÜLASTA JA VÕIDA! Kes ei ole käinud Paksus Margareetas? Nüüd on tagumine aeg seda teha ning ühtlasi võita aastapilet tervele perele uude Paksu Margareeta muuseumisse!

22. November

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 620 0550 (E–R kl 9–17)
info@meremuuseum.ee
Pikk 70, Tallinn

Avatud 10.00–18.00 (T–P)

Vaata kaarti