Võrdsed elamuslikud võimalused Paksus Margareetas

Sihtasutus Eesti Meremuuseum kingib koostöös Eesti Puuetega Inimeste Kojaga Eesti inimestele võrdsed elamuslikud võimalused Eesti merekultuuripärandiga tutvumiseks. Selleks varustame 2019. juulis avatava Paksu Margareeta uue püsiekspositsiooni lahendustega, mis võimaldavad pakkuda sisukat elamust ka erivajadustega külastajatele.

Paksus Margareetas valmivad kasutajasõbralikud võimalused Eesti merekultuuripärandiga tutvumiseks ka neile, kes vajavad teiste külastajatega võrdväärse elamuse saamiseks spetsiaalseid lahendusi. Parimal viisil muuseumi lugude edasi andmiseks nägemispuudega inimestele varustame Paksu Margareeta ekspositsiooni kirjeldustõlgete ja kombatavate mudelitega olulisematest eksponaatidest, punktkirjas edastatud info ja reljeefsete muuseumi ruumiplaanidega. Kuulmispuudega inimestele teistega võrdväärse elamuse pakkumiseks varustame videoeksponaadid lisaks tava-subtiitritele viipekeelsete subtiitritega ning loome võimalused kuulmispuudega inimestele sobivate ekskursioonide läbiviimiseks induktsioonsilmusega helivõimenduse abil, millega saab klienditeenindaja või giidi jutu heli võimendada otse kuuldeaparaadis. Paksu Margareeta peamisele sihtgrupile, lastega peredele loodud lahendused muudavad ekspositsiooni mõistmise jõukohasemaks ka intellektipuudega külastajatele.

Paksu Margareeta ekspositsiooni kavandamisel arvestatakse ka liikumispuudega külastajatega: füüsilise ligipääsu tagamiseks mõeldud lahendused luuakse juba hoone renoveerimisprojekti raames.

Ekspositsiooni mõistmiseks loodavate abivahendite väljatöötamisel lähtume universaalse disaini põhimõttest: abivahendid on mõeldud kasutamiseks kõigile muuseumi külastajatele. Ka näiteks eakamatele külastajatele võib loodavatest lahendustest abi olla.

Paksu Margareeta uue ekspositsiooni võrdsed elamuslikud lahendused valmivad kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Kingituse tegemist toetavad EV100 ja Kodanikuühiskonna Sihtasutus 15 000 euroga.

Paksu Margareeta uus ekspositsioon avatakse juulis 2019.

  

Sündmused

25Nov
Paksu Margareeta värkstuba

Purgis!

9Dets
Paksu Margareeta värkstuba

Tule torni!

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Osale Meremuuseumi joonistusvõistlusel!

Ootame nii noorte kui vanade visionääride ja leiutajate kavandeid parimast tuleviku veealusest uurimislaevast, mis aitaks vrakke avastada ja uurida! Võidutöö saab meie uue allveearheoloogia elamustoa üheks värvimisleheks, mida külastajad saavad kohapeal värvida ning seejärel näha seinal veealuses projektsioonis. Ühtlasi kingime võitjale meremuuseumi aastakaardi!

10. November

Novembri museaal: Hildegard Jürgensoni seljakott

Meremuuseumi kogus on hoiul üks üsna väike puldanist käsitsi õmmeldud seljakott, mis kuulus kaubaaurik Maia kajutiteenijale Hildegard Jürgensonile. Nii laev kui kajutiteenija elasid Leningradi evakueerudes üle Juminda miinilahingu, et jääda kohe pärast seda linna piiramisrõngasse. Loe lähemalt!

03. November

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 620 0550 (E–R kl 9–17)
info@meremuuseum.ee
Pikk 70, Tallinn

Avatud 10.00–18.00 (T–P)

Vaata kaarti