JÕULUD MEREL
Muuseumitund koolieelikutele ja 1.–8. klassile
12. novembrist 2019 – 12. jaanuarini 2020
Kestvus: koolieelikutele ja 1.-4. klassile (75 min), 5.-8. klassile (90 min) ning muuseumikülastusele kuluv aeg.
Aurik-jäämurdja Suur Tõll on jõuludeks tulede säras, et kutsuda õpilasi teistmoodi advendihommikut veetma. Avastusretke käigus tulevad välja jõulukombed ja viisid, kuidas pikal merereisil olles jõulutraditsioone järgiti. Enne igat uut teadmist lahendatakse ülesanne, milleks võib olla laevale sobiva luuletuse või laulu loomine ja laeval leiduvatest materjalidest kuuse või selle juurde sobiva ehte tegemine. Samal ajal tutvutakse Suure Tõllu ruumide ja ajalooga.
Nooremad õpilased otsivad jõuluhommikul laevakotermanni, kellele ande viia. Peatuspaikades räägitakse muinasjutte ning lugusid, mida meremehed uskusid ja järgisid. See, kas leiame kotermanni üles ja saame teada, milline ta välja näeb või tuleb kujutlusvõime tööle panna ja talle ise kuju anda, oleneb grupist.
Lisavõimalused: kaasasolevate jõulukingituste jagamine; jõulusöök Suurel Tõllul (lisatasu eest), menüüd vaata all.
Muuseumitunni eesmärgid:
Jõulutoit Suurel Tõllul:
Sealiha medaljonid ahjukartulite ja juustuse koorekastmega
Kihiline piparkoogi magustoit
Morss/Vesi
Hinnaks sai 7 eurot/inimene.
Eesti Meremuuseumi uut püsiekspositsiooni Paksus Margareetas külastas lisaks tuhatkonnale kutsutud külalisele esimesel avapäeval ligi 1000 muuseumihuvilist.Muuseumi pidulikul avamisel osalesid kultuuriminister, Riigikogu liikmeid, suursaadikuid, merendusorganisatsioonide ja teiste mäluasutuste juhte ning õhtusel vastuvõtul muuseumi ehitamisele ja püsiekspositsiooni rajamisele kaasa aidanud partnerid.
18.-24. novembrini toimunud polaarviktoriinist võttis osa 159 koolinoort üle Eesti. Lõppvooru, võitlema koha eest Arktika ekspeditsioonile, pääses 37 õpilast.
„Rõõmustav oli see, et tase oli päris hea ning osalejaid oli üle Eesti,“ ütles Eesti Polaarklubi president Andres Tarand. „Huvitav oli näha, et populaarseimad valdkonnad kõigi vastanute hulgas, millega sooviti ekspeditsioonil tegeleda, olid fotograafia, bioloogia, kliimateadus, geoloogia ja kunst,“ kommenteeris Tarand.
29. novembril taasavatavas Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuses eksponeeritakse ligi 700 eset, mis on tänaseks muuseumisse laekunud. Esemeid puhastasid, restaureerisid või nende järgi valmistasid koopiaesemeid Eesti ja välismaa spetsialistid.
+372 6 200 550 (E-R 9-17), v.a. riigipühadel
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn
Lennusadam :Teisipäev- pühapäev 10.00-18.00; esmaspäev suletud
Paks Margareeta AVAME 29.11.2019 KELL 10:00
Vaata kaarti