Viimane võimalus külastada näitust „Sex & the Sea“

Hollandi multimeediakunstniku Saskia Boddeke näitust „Sex & the Sea“ saab Lennusadamas külastada 19. jaanuarini 2020.

„Kui alguses selle teemaga välja tulime, oli üksjagu selgitamist, miks meremuuseumile sellist näitust on vaja. Kuid mida aeg edasi, seda loomulikumana see tundus, et käsitleme ka seda meremehe elu emotsionaalset tahku ja võtame selleks appi kunstivormi,“ rääkis meremuuseumi juht Urmas Dresen.

„Publiku huviga näituse vastu võib rahule jääda. Samuti leidsime enda jaoks uut täiskasvanud publikut, kellele korraldasime eriprogramme. Loodud said ka muuseumitunnid koolinoortele,“ ütles Dresen. „Erilist tähelepanu pälvis aga meie oma kogust inspireeritud pudelikirjade installatsioon. Soomest Eestisse saadetud kirjad, mis olid meil kogudes olnud pea 20 aastat, hakkasid elama,“ oli muuseumijuht rahul.

Kriitikud on näituse juures välja toonud hästi tabatud ajatut salapära ning pigem hillitsetud lähenemise, mis ei vaja vanusepiirangut ja annab ruumi fantaasiale. Keiu Krikmanni sõnul (Sirp 3.05.2019) on külluslikus ruumikujunduses oskuslikult ühendatud ajalooline ja praegusaegne, tõde ja fiktsioon. Enn Siimer leiab (Sakala 14.12.2019), et kuigi teema on intrigeeriv, tasub seda vaatama tulla just koolinoortega.

Peeter Lauritsa hinnangul (Postimees 10.05.2019) meenutab näitus vormiliselt Boddeke abikaasa Peter Greenaway loomingut. Lauritsa sõnul laseb efektne teostus installatsioonil mastaapses Lennusadamas välja paista, mis ei ole kerge ülesanne. Laurits märkab näitusel ka vihjeid koduigatsusele ning raskele ja rutiinsele tööle, mis meremehe igatsust veelgi võimendavad.

Lennusadam on avatud teisipäevast pühapäevani 10-18. Suletud 23.-24. detsembrini. 25.-26. ja 30.-31. detsembrini ja 1. jaanuaril avatud 10-17. Erandlikult on muuseum avatud ka esmaspäeval, 6. jaanuaril kell 10-17. Samad lahtiolekuajad kehtivad ka Paksus Margareetas.

Fotod: Aron Urb

 

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseumis tähistatakse Antarktika avastamist õpilaste viktoriini ja margiesitlusega

28. jaanuaril tähistatakse Eesti Meremuuseumis Antarktika avastamise 200. aastapäeva. Kogu päeva vältel toimub koostöös Eesti Polaarklubiga Paksus Margareetas õpilaste polaarviktoriini lõppvoor, kus selgitatakse välja viis Arktika ekspeditsioonile pääsejat. Kell 17 esitletakse Lennusadamas koostöös Eesti Postiga postmargiplokki.

16. Jaanuar

Lennusadam kutsub perepühapäevale

12. jaanuaril kell 12–16 toimub Lennusadamas perepühapäev Jänku Jussi ja Jänku Johannaga koostöös Mati Velmrega (Jussimaailm).

09. Jaanuar

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
info@lennusadam.eu
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud :TEISIPÄEV-PÜHAPÄEV 10.00-18.00; esmaspäeval suletud

Vaata kaarti