Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas läbib uuenduskuuri

Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas läbib uuenduskuuri.
Eesti Meremuuseumi partneriteks Lennusadama püsiekspositsiooni uuendamisel on KOKO arhitektid ja MOTOR.

25. Oktoober

Eesti Meremuuseumi uus näitus „Kunstnik sadamakail. Friedrich Tammiku kaptenipildid“ Lennusadamas

Alates 15. septembrist on avatud Eesti Meremuuseumi uus näitus Lennusadamas „Kunstnik sadamakail“, mis on pühendatud kaptenipiltide maalijale Friedrich Tammikule.

15. September

Osale Läänemere perepäeval

2. septembril toimub Lennusadama välialal Läänemere perepäev. Kell 13-18 on kõigil soovijatel võimalik külastada Soome Keskkonnainstituudi SKYE uurimislaeva Aranda. Lisaks on rohkelt mere- ja keskkonnateemalisi tegevusi ja meelelahutust kogu perele.

17. August

„VENEZIA – merede kuninganna“ on avatud 3. septembrini: ”Canaletto tahtis varem koju”

Eesti-Itaalia koostöönäitus ”VENEZIA – merede kuninganna” avati Lennusadamas 25. märtsil 2023 ning planeeritud oli näitus eksponeerida 2024. aasta jaanuari alguseni. Vahepealsete läbirääkimiste käigus jõuti kokkuleppeni, et näitus Lennusadamas jääb avatuks kuni 3. septembrini.

03. August

Lennusadama väliala nutimängus saab võita auhindu

Käesolevast nädalast kuni augusti lõpuni ootab Lennusadama välialal külastajaid uuendatud nutimäng.

07. Juuni

Reisiportaal TravelMag tõi esile Veneetsia näituse Lennusadamas

Rahvusvaheline reisiportaal TravelMag kirjutas artikli 10 näitusest Eestis, mida turist kindlasti peaks külastama. Esikohale paigutas Paul Joseph Meremuuseumi näituse „Venezia – merede kuninganna“.

06. Juuni

Lennusadama jahisadam heiskas maailma keskkonnapäeval sinilipu

Täna, 5.juunil heiskas jahisadama ülem Lauri Väinsalu Lennusadama lipumasti 2023. aasta ökomärgise „Sinilipp“. Rahvusvahelist ökomärgist Eestis esindava Eesti Vetelpäästeseltsi juhatuse liige Gert Teder ütles, see lipp on rahvusvaheliselt üheselt mõistetav keskkonnahoiu kvaliteedimärk.

05. Juuni

Meremuuseumisse jõudis suurtükilaev Lembit mudel

Suurtükilaev Lembit ehitusaasta                                        1908 ehituskoht                                         Sankt-Peterburg, Venemaa kiirus                                                    12 sõlme mootor                                                2 aurumasinat (800 hj) pikkus                                                  66,5 m laius                                                      10,9 m süvis                                                     2,2 m veeväljasurve                                   1100 t meeskond                                         148 (9-10 ohvitseri) relvastus             2×1-120 mm, 4×1-75 mm, 1×1-37 mm suurtükki ja kuni 60 meremiini 1927. aastal lammutati suurtükilaev Lembit I maailmasõja lõpus, 1918. aastal jäi Balti […]

01. Juuni