Paksu Margareeta renoveerimistööd on kestnud üks aasta

Eesti Meremuuseum sulges Paksu Margareeta uksed külastajatele 2018. aasta alguses. Täpselt aasta tagasi algasid lammutus- ja ehitustööd, mis vaatamata ootamatustele võimaldavad nüüd alustada ekspositsiooni erimööbli paigaldusega, et augustist hakata majja tooma eksponaate.

“Ees ootavad viimased pingelised kuud kuni muuseumi avamiseni aasta lõpus,” rääkis objektijuht Ain Holland (Acres OÜ). Ehitustööde juhi sõnul on renoveerimine võrreldes ehitamisega alati keerulisem ja üllatusi täis, mis tekitab täiendavat ajakulu. “Siin näiteks osutus pinnas oodatust kõvemaks, mis raskendas kaevetöid, arheoloogilistest leidudest rääkimata,” ütles Holland.

Eesti Meremuuseumi juhi Urmas Dreseni hinnangul märgib ehitusaasta ringi täitumine ka ekspositsiooni loomise algust. “Koge saalil on tänaseks katuseroovitus peal, valmis on saanud keerdtrepp suurtükitornis ning alanud on tööd põhiekspositsiooni erimööbli paigalduseks, et augustis saaksime asuda eksponaate oma kohale paigutama. Keskaegselt laevalt on eemaldatud transpordiraam ning nüüd võib tema suursugususest juba paremat aimu saada. Tänu siseviimistlusele on särama löönud kogu Suure Rannavärava rajatis, mille osaks Paks Margareeta on,”rääkis Dresen.

Muuseum plaanitakse avada 2019. aasta lõpus. Uus pere- ja erivajadusega külastajatele sõbralik püsiekspositsioon räägib Tallinna kui keskaegse meritsi rikkaks saanud kaubalinna loo ning laevaehitusest ja elust auru-, purje- ja mootorlaevadel. Loogiliseks jätkuks Paksu Margareeta näitusele on 20. sajandi meretehnikale keskendunud Eesti Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas. Lennusadama renoveerimise eest pälvis muuseum ka Euroopa Liidu kõrgeima kultuuripärandi auhinna Europa Nostra Grand Prix.

Fotod Aron Urb.

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Uudised

Lennusadamas avatakse näitus 1944. aasta põgenemisest üle mere

22. augustil avab Eesti Meremuuseum Lennusadama väikeses näitusesaalis näituse „1944 – SUUR PÕGENEMINE“, mis on pühendatud 75 aasta möödumisele põgenemisest okupatsiooni eest üle mere läände.

22. August

Admiral Bellingshausen läks teele Muhu väina regati saatel

Kroonlinnast 11. juulil mereretke alustanud eestlaste purjelaev „Admiral Bellingshausen“ lahkus 17. juulil Roomassaare sadamast. Pärast Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi kõnet Muhu väina regati kaptenite koosolekul asuti regati jahtide saatel teele.

19. Juuli

Antarktika ekspeditsioon alustab

11. juulil 2019 läheb Kroonlinnast Antarktika poole teele eestlaste purjelaev „Admiral Bellingshausen“, et tähistada 200 aasta möödumist Antarktika avastamisest Saaremaal sündinud Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. Järgmised peatused on Soomes, Eestis, Leedus, Venemaal Kaliningradis, Poolas ja Saksamaal.

11. Juuli

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 6 200 550 (E-R 9-17), v.a. riigipühadel
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn

Lennusadam : iga päev 10.00-19.00. NB! 9.06, 23.06 ja 24.06 kell 10.00-17.00

Paks Margareeta SULETUD RENOVEERIMISEKS. AVAME 2019 SÜGISEL

Vaata kaarti